У п’єсі Фрідріха Шиллера “Вільгельм Телль” центральне місце займає сам її головний герой Вільгельм Телль. Він володіє рядом характеристик, притаманних справжнім героям, які вийшли з простого народу. На самому початку п’єси Вільгельм Телль є звичайним селянином, який відмінно справляється зі своєю щоденною роботою і дуже любить свою сім’ю. З великою повагою він ставиться і до таких же селян, саме тому він вирішується вступити в конфлікт з австрійськими жандармами і врятувати від переслідувань свого знайомого Баумгартена.
В
Після цього терпіння Вільгельма Телля закінчилося і він відмовився виконувати наказ владного намісника і пізніше вбив його.
В образі Вільгельма Телля сконцентрований весь образ народу. Звичайні люди прекрасно справляються зі своїми справами без втручання влади. Навіть якщо правителі прагнуть щось поміняти, народ
Такі жорстокі дії народу – це крайній, страшний, але необхідний захід для того, щоб правителі розуміли, з ким вони мають справу.
Незважаючи на те, що в п’єсі зображені справи давно минулих днів, актуальності вона не втрачає і сьогодні. Люди, які наділені владою, не вчаться на чужих помилках і доводять народ до найстрашніших дій. У такі моменти представники народу поводяться точно так само, як і Вільгельм Телль. Вони починають боротьбу за свої права і можливість вільно займатися своєю справою на своїй землі без знущань і принижень.
Ця боротьба обов’язково завершується перемогою, адже на стороні чесних людей завжди справедливість і правда.
У п’єсі Фрідріха Шиллера “Вільгельм Телль” мова про швейцарців, але багато літературних критиків стверджують про те, що такі самі ознаки можна побачити і в українцях. Український народ завжди прагнув до свободи і незалежності. Багато правителів намагалися побороти бажання українців до самостійності та незалежності, але ні в кого з них це не вийшло і не вийде.