“Найбільше щастя – бути добрим”

Кожна людина прагне бути щасливою. При цьому всі люди відрізняються один, їм необхідне різне для повноцінного відчуття щастя. Для когось першочерговою метою є отримання матеріальних благ, хтось прагне насамперед до духовного комфорту, інші хочуть скоріше створити сім’ю і народити дітей. Але об’єднує всіх людей те, що вони живуть у суспільстві та регулярно контактують з іншими людьми.

Обмін енергією між членами суспільства відбувається постійно і навряд чи хтось стане заперечувати те, що людина зазвичай отримує в житті те, чого заслуговує.

Якщо вона постійно злиться і ділиться негативом з оточуючими, швидше за все, вона буде отримувати з їх боку те саме. Якщо ж людина поводиться по-доброму і випромінює позитив, швидше за все, оточуючі люди будуть відповідати їй взаємністю.

Але бути добрим – дуже непросто, це навіть можна назвати щоденною працею. Всі світові релігії прагнуть зробити людину добрішою і далеко не завжди у них це виходить. З одного боку, людина розуміє, що її добре ставлення до оточуючих та їх щира відповідь можуть зробити людину щасливою. З іншого ж боку, бути добрим – важко, дійсно доброзичливих людей мало, і людині стає прикро,

вона перестає бажати бути доброю і не хоче починати покращувати світ із себе. У такі моменти щастя всеосяжної доброти здається людині далеким і навіть примарним, вона бачить тільки розбіжності між своїми і чужими інтересами.

Але ж ніхто не говорив, що досягти щастя буде просто. Недостатньо зробити кілька хороших вчинків, стан доброти до оточуючих і щасливе буття необхідно постійно підтримувати.

Що можна порадити людям, які прагнуть бути добрішими і відповідно щасливішими? По-перше, ні на кого не ображатися. Так, нерідко оточуючі люди поводяться погано, намагаються безпідставно продемонструвати свою владу та вчиняють нечесно. Але якщо вирішити таку проблему немає можливості, то і сенсу тримати зло на них немає. Людина, яка злиться, шкодить лише самій собі – у неї псується настрій, апетит, зникає бажання займатися корисними справами.

У підсумку, людина бачить весь свій сенс життя в образах і переповнюється негативом. По-друге, потрібно відповідати добротою на добрі вчинки по відношенню до себе і дякувати за допомогу. Вчиняючи так, людина робить приємно іншій і надалі їй обов’язково допоможуть ще.

Всі прояви доброти людини роблять велику користь як для неї самої, так і для оточуючих. Щастя – це не пункт призначення, а процес. Щоб бути щасливим протягом усього життя, потрібно дарувати оточуючим добро.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)

“Найбільше щастя – бути добрим”