Головними прикметами художніх дитячих творів відомого українського письменника Ярослава Стельмаха є тонкий гумор, інтригуючий сюжет та яскраві образі маленьких героїв. Одним із таких творів письменника є повість “Митькозавр із Юрківки або Химера лісового озера”.
У цьому творі автор змалював звичайних школярів Митька та Сергія, які на літні канікули відправилися до Митькової бабусі на відпочинок. У селі вони планували зібрати колекцію комах для вчительки біології і зоології, яка дала друзям це завдання. Мені дуже сподобалася оповідь
“Добрий день, Митько! Пише тобі зовсім незнайома дівчинка, яка прочитала повість Я. Стельмаха “Митькозавр із Юрківки або Химера лісового озера”. Мені дуже сподобалися ваші пригоди і те, як ти із своїм другом поводився у різних ситуаціях.
Я побачила, що ти з Сергієм справжні товариші і романтики. Ти був настільки доброзичливий та довірливий, що повірив розповіді місцевого старшокласника Василя про чудовисько з лісового озера. Саме біля цього озера тебе з Сергієм
А коли тобі було страшно, ти не соромився у цьому зізнатися, чим ще раз підтверджував свою сміливість: “І я боявся. Аж тремтів”. “Лізти хотів, але боявся – страх один”.
Ти цілий місяць відчував себе дослідником, шукачем і слідопитом. Вдень, коли не треба було чергувати біля лісового озера, ти разом із Сергієм бігав у сільську бібліотеку для того, щоб якомога більше дізнатися про доісторичних істот, які могли жити у воді. Бабуся не могла вами нахвалитися: “Тихі, сумирні, слухняні, посидючі.
А книжки як люблять! Це ж щастя – таких діточок мати”.
Ти сміливий, бо не побоявся лізти у нічне озеро на порятунок, ще не знаючи про те, що це був Василь. Ти дружелюбний, добрий та доброзичливий, бо не розізлився і не образився, що химера лісового озера – лише вигадка старшокласника. Ти навіть подякував Василя за те, що він влаштував вам такі незвичайні канікули.
Та й не засмутився ти, що ви прогаяли так багато часу і ще не знайшли ні однієї комахи для шкільної колекції. Ти знав, що у вас з Сергієм ще багато часу – цілих два місяці для того, щоб виконати завдання вчительки і насолодитися літнім відпочинком.
Мені б дуже хотілося приймати участь у твоїх із Сергієм пригодах і мати таких друзів, як ти. Хоча ти й вигаданий персонаж, але я впевнена, що і в реальному житті існують такі ж сміливі, добрі і романтичні хлопчики.
Дякую тобі за хвилини цікавих пригод, які я пережила, читаючи оповідання, і за ті уроки доброти, які те мені надав.
Усього тобі найкращого і прощавай!
З повагою…”