“Конфлікт краси й моралі у творі Оскара Уайльда “Портрет Доріана Грея”

Вчинки людини завжди відбиваються на її житті в майбутньому. Неможливо втекти від покарання, яке чекає людину за її злі, аморальні і неправильні по відношенню до оточуючих вчинки. Звичайно, багато хто прагне піти від такої відповідальності, але вона в такому випадку настає по відношенню до зовнішності людини.

Приклад того, як спробував піти від такої відповідальності людей, ми бачимо в творі Оскара Уайльда.

Головний герой твору Доріан Грей виріс в чудовій родині, де у нього часто було все, чого він бажав. Будучи дитиною, він ні в чому собі

не відмовляв, не обмежували його і батьки. Виглядав він досить привабливо, а тому був схильний до неробства і бажання отримувати від життя виключно задоволення. Він виправдав перед собою бажання отримувати одні задоволення, він повною мірою обгрунтував, що це – правильно і нормально в цілому. Далі, після цього, у нього виникла аморальність, адже він став ставитися до інших людей з споживчої точки зору.

Він забув про те, що людина – це, насамперед, духовна істота, цінність якого не в її красі, а в людських правильних вчинках. Звичайно, це ніяк не могло позначитися з плином років. Але Доріан знайшов вихід, коли

виявилося, що після його аморальних і навіть незаконних вчинків весь негатив буде залишатися не на ньому самому, а на його портреті, який був замкнений у кімнаті.

Звичайно, Доріан сильно помилився, коли вирішив, що таким чином він зможе піти від повної відповідальності за свої вчинки. І йому довелося заплатити за це надзвичайно високу ціну.

Можна зробити висновок, що Оскар Уайльд, автор цього твору, хотів оголити перед читачами конфлікт, який існує між красою і моральністю. Особа, яка порушує приписи суспільної моралі, не може залишатися красивою як в душі, так і зовні. Вона розуміє, що вона робить неправильно, коли порушує ці приписи, а тому наслідки таких порушень незмінно відображаються на її зовнішності чи духовному стані. Щоб залишатися дійсно красивою, виглядати гарно і світло, обов’язково необхідно слідувати принципам моралі неухильно і послідовно. В іншому випадку результати будуть просто-таки на обличчі.

Доріану Грею тимчасово вдавалося обманювати це життєве правило, тому що все не відбивалося на його обличчі, а на картині, але потім він все-таки поніс відповідальність за свої діяння.

Краще всього, щоб людина завжди була моральною і красивою. Якщо людина аморальна, це обов’язково позначиться на її зовнішності чи духовному стані. Всі ми хочемо залишатися красивими як можна довше, а тому повинні залишатися також і моральними для збереження краси.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 5.00 out of 5)

“Конфлікт краси й моралі у творі Оскара Уайльда “Портрет Доріана Грея”