Роман авторства Михайла Лермонтова під назвою “Герой нашого часу” розповідає надзвичайно цікаву історію молодої людини по імені Григорій Печорін, який за час свого життя встиг багато чого пережити, з чим зіткнутися і багато подолати. Варто відзначити, що деякі люди вважають цей роман пригодницьким. Не можна сказати, що така думка повністю помилкова, адже дійсно в цьому романі розказана цікава історія пригод.
Але все-таки найголовніше в ньому – це не пригода головного героя, а дещо інше.
Я думаю, що роман “Герой нашого часу”
Тобто, його становлення як людини діяльної та активної
Втім, люди, які відмовляються від суспільства практично повністю, дуже часто стають аморальними особами або навіть злочинцями, які починають вести себе так, щоб приносити шкоду всьому суспільству, яке їх не зрозуміло і не прийняло. Але ось Григорій Печорін такою людиною не став. Йому вдалося зберегти достатню впевненість у собі, почуття гідності для того, щоб надалі залишатися нормальною людиною. Іноді він навіть робив сміливі вчинки, за що його, звичайно, можна тільки похвалити.
З урахуванням усього цього, можна з упевненістю сказати, що мораль для Григорій Печоріна аж ніяк не була порожнім і безглуздим словом.
З упевненістю можна говорити про те, що якість роману та його характеристика найчастіше визначається тим, про що в ньому пишуть. І якщо в ньому міститься інформація про внутрішні настрої, стан і інше подібне стосовно головного героя, цілком доречно говорити про те, що характеристика роману визначається головним героєм. З причини того, що Григорій Печорін розглядається з точки зору психології особистості, а також того, що він є людиною моральною, можна сказати, що і цей роман є морально-психологічним.