Мета: удосконалювати навички виразного читання, вміння швидко орієнтуватися в тексті; збагачувати словниковий запас; розвивати зв’язне мовлення учнів; виховувати любов до природи.
Хід уроку
I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ
1. Мовленнєва розминка
1) Робота над скоромовкою.
Їжак, їжаченя
Їдуть по гриби щодня.
Їжачиха помагає,
Сироїжки їм збирає.
2) Робота над чистомовкою.
Ок-ок-ок – он маленький їжачок.
Ки-ки-ки – в лісі звірі та пташки.
Ать-ать-ать – вибіг зайчик погулять.
2.
3. Робота над загадкою
– Гостроносий і малий,
Сірий, тихий і незлий.
Вдень ховається, вночі
Йде шукать собі харчі.
Весь із тонких голочок.
Як він зветься?.. (Іжачок).
III. РОБОТА ЗА “ПІСЛЯБУКВАРЕМ” (с. 48-50)
1. Опрацювання оповідання С. Матвійчук “Де кому жити” (с. 48)
1) Читання тексту вчителем.
2) Аудіювання.
– Як звали дівчинку?
Оленка
Оксанка
– Куди пішла дівчинка з дідусем?
В поле
В ліс
– Що збирала дівчинка у лісі?
Гриби
Ягоди
– Кого побачила дівчинка?
Їжачка
Зайчика
–
Нагодувати
Взяти додому
– Що запропонував дідусь?
Взяти їжачка додому
Залишити у лісі
3) Читання тексту учнями.
– Прочитайте слова, в яких міститься головна думка, яку хотів передати вам автор.
– Як ви розумієте ці слова?
Фізкультхвилинка
2. Опрацювання сторінки “Читай і збагачуй свої знання і вміння” (с. 49)
– Прочитайте дорогі і милі слова. Які з них ви найчастіше вживаєте, коли звертаєтеся до дідуся? Запам’ятайте ці слова!
Намагайтеся вживати їх щоденно і станете найласкавішою дитиною.
Дідусь дідусик дідунечко дідусечко
Робота в парах над скоромовкою
– Спробуйте чітко і швидко прочитати скоромовку. Читаючи, стежте за вимовою. Полічіть, скільки разів у скоромовці вжито літеру д.
– Розгляньте малюнок. Кого ви бачите на малюнку? Що роблять діти?
Складіть речення.
Гра “Хвости”
– Закінчіть речення.
– Я хочу, щоб мій дідусечко…
– Якби мій дідусик попросив, я б для нього…
3. Опрацювання сторінки “Читай і світ пізнавай”. Робота над віршем М. Підгірянка “Мій дідусь” (с. 50)
1) Мовчазне читання вірша учнями.
– Підготуйтеся до читання вірша. З якою інтонацією ви читатимете вірш?
2) Виразне читання вірша учнями.
– Якими словами називає внук свого дідуся?
– Про які почуття хлопчика це свідчить?
– Відшукайте і прочитайте слова, які надають віршу лагідності, ніжності.
3) Робота в парах.
– Що ви знаєте про свого дідуся? Розкажіть.
– Прочитайте, яку рибку зловив дідусь.
IV. ПІДСУМОК УРОКУ
– Які твори опрацювали на уроці?
– Чим вони вам сподобалися? Чого вас навчили?