“Чому деякі люди самотні?”

Самотність – це явище, яке займає певне місце в житті людства. Якими б колективними не були люди, ми завжди зможемо зустріти тих, хто чомусь тримається осторонь, не заводить сім’ї, не має безліч друзів і чомусь навіть не прагне до цього, нехай і викликає тим самим деякий подив з боку тих людей, які його оточують. Потрібно визнати, що самотність і самотні люди були, є і будуть.

Треба визнати за ними повне право залишатися самотніми з усіма наслідками, які з цього випливають.

Однак, в той же самий час, можливо, варто розібратися в причинах

того, чому деякі люди все-таки стають самотніми. Це досить цікаво. Бути може, знаючи про це, про всі ці причини, хтось зміг би уникнути самотності.

Або навпаки, вибрати саме самотній шлях для свого життя, вважаючи його найкращим шляхом порівняно з іншими можливостями. Втім, слід розуміти, що мій аналіз цього питання буде суто суб’єктивним, а причини самотності людини можуть бути абсолютно різними.

Перше, що я хотів би сказати, полягає в тому, що самотність не буває вродженою. Всі діти відкриті світу, схильні шукати друзів, спілкуватися, ймовірність самотності з раннього дитинства вкрай мала. Звичайно, схильність

до індивідуалістичного погляду на світ і на речі може передаватися генетично, але вона аж ніяк не означає потенційного самотності.

Що до конкретних причин, чому люди стають самотніми, першою з них є розчарування у духовній близькості з ким-небудь, дружбі або ще якихось відносинах. В якийсь момент людина може зрозуміти, що вона не відчуває себе комфортно під час спілкування з іншими, більш того, відчуває якийсь дискомфорт або незадоволення. Після цього вона може вибрати самотність в якості альтернативи для спілкування з ким-небудь.

Вона не буде повністю ізольована, просто не впустить нікого в свою душу, пам’ятаючи про ті проблеми, які існували в її житті раніше.

Самотність іноді виникає і з іншої суттєвої причини. Наприклад, якщо людина з якоїсь причини втратила близьких людей або родичів. Раніше вона спілкувалася з ними, звикла до них і думала, що буде спілкуватися з ними завжди.

Після втрати вона вже не готова будувати своє життя заново, знаходити нових людей. Крім того, вона може сприймати пошуки когось нового як зраду тих, кого вона втратила.

Саме дві вищезгадані причини і є ключовими причинами, чому люди стають самотніми. Але це зовсім не означає, що будь-то окрема людина стала самотньою саме тому. В даному випадку все дуже суб’єктивно і відрізняється.

В суспільстві самотність сприймається як щось негативне, проте всім нам треба розуміти, що для самотності у людини завжди є причини.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 3.00 out of 5)


“Чому деякі люди самотні?”