Ніч… Чи є щось прекрасніше за небо, усіяне зорями? Зорі…
Вони милі і привітні, радіють разом з нами, а іноді здаються холодними і недосяжними. У повній тиші чути спокійне поскрипування чумацьких возів. Це повертаються з Криму чумаки. Бажання швидше опинитися вдома та зоряна небесна карта вказують на правильно обрану дорогу. Довіряють люди Чумацькому Шляху, бо не було ще такого, щоб зорі підвели. І який чумак не задумувався, поглядаючи в небо, що там?
Що приховують чарівні та холодні зорі на темному небосхилі?
Чиє ще десь на якійсь
Не злічити спроб, не перерахувати всіх, хто був охоплений бажанням піднятися до самого сонця. Велике бажання, розум, наполегливість поступово переспорювали бажання на дійсність. Колишня мрія про польоти стала реальністю тільки завдяки ентузіастам.
Тобто людям, які глибоко закохані у свою справу, неспокійним, тим, котрі не зупинялись на досягнутому.
Минає 50 років від першого сенсаційного оголошення: “Людина в космосі!” Це була перемога. Людство в ті дні жило тільки цією подією. Чимало хлопчаків мріяли
Ми, українці, пишаємося своїми земляками, що літали в космічний простір.
Нині з космосу людина отримує масу інформації не тільки наукового та дослідницького, а й “земного” характеру. Космічні системи супутникового зв’язку створили величезні можливості для культурного обміну. На орбіту планети виведено чимало супутників, які стали на сьогоднішній день супутниками і нашого життя.
Ми не уявляємо жодного дня без телебачення, інтернету, мобільного телефону. Зв’язок став нервовою системою людства.
Запуски перших пілотованих кораблів показали, що з орбітальних висот можна багато чого розрізнити на земній поверхні навіть неозброєним оком. А якщо це спеціальний супутник, то він здатний у глобальному масштабі зібрати необхідну інформацію для геології, метеорології, сільського господарства. Це є яскравим прикладом служіння космосу практичним потребам людства.
А чи є космічне майбутнє в людства? Впевнений, що так. Не можуть нинішні науковці зупинитися на досягнутому.
Причин для продовження дослідження космосу надзвичайно багато. Це і бажання знайти незабруднену, придатну для життя планету, знайти міфічних інопланетян і поспілкуватися з ними, продовжити життя людини в іншому куточку Всесвіту.
Вихід у відкритий космос для людини – це дуже важливо для продовження людської цивілізації. Побувавши на іншій планеті, можна дослідити її поверхню, знайти новий хімічний елемент, який може стати у пригоді для людини.
На інших планетах можна знайти нові рослини, новий спосіб життя, нову цивілізацію.
Для Землі зараз дуже гостро стоїть питання забруднення атмосфери. Маючи вихід у відкритий космос, людство може легко зберегти собі життя, поселившись на іншій планеті. Науковці висунули гіпотезу про придатність для розселення людей чотирьох планет Сонячної системи.
Найголовніше, для чого вчені роблять ці дослідження, це з’ясувати: як виник Всесвіт, звідки ми походимо, як утворилися ми. Ці знання нам допоможуть зрозуміти й осягнути невідоме. Це все робиться для користі, для того, щоб людина добре жила, розвивалася, а також щоб не вимер такий вид, як людина.
Навіть великий Ціолковський створив план освоєння космосу, за яким людство навчиться використовувати сонячну енергію не тільки для харчування і зручностей життя, а й для пересування по всій Сонячній системі. Люди заселять усі планети, і їх кількість збільшиться так, що вони змушені будуть розселитися по всьому Чумацькому Шляху.
Отже, космічне майбутнє для людини – це реальність.