Аналіз вірша О. С. Пушкіна “Якщо життя тебе обдурить…”

“Тебе, як першу любов, Росії серце не забуде!..” – написав про О. С. Пушкіна Тютчев. І ці слова виявилися пророчими. Перший російський національний поет, родоначальник всієї наступної російської літератури – таке визнане місце й значення О. С. Пушкіна в її розвитку. Читачі люблять його поезію не тільки за ніжний ліризм і красу складу. Крім цього, ми знаходимо в ній те, що допомагає нам впевненіше йти по життю: оптимізм, любов до прекрасного, прагнення до волі, мужність

Вірш О. С. Пушкіна “Якщо життя тебе обдурить…” можна віднести

до філософської лірики. Тут ми бачимо роздуму автора над вічними питаннями, які хвилюють кожної людини: про радості й гору, про сенс життя, про сьогодення й майбутнє

Якщо життя тебе обдурить, Не засмучуйся, не гнівайся! У день зневіри упокорся…

Життя – дуже складна річ. З нами щодня може відбутися що-небудь неприємне або, навпаки, гарне. І якщо на життєвому шляху зустрічаються труднощі, те не можна відступати перед ними. Потрібно прийняти життя такий, яка вона є. Так само потрібно пам’ятати, що “все мгновенно, все пройде”. Коли-небудь будь-які труднощі закінчуються.

Ми оглядаємося назад і розуміємо,

що все було не так вуж і погано (“що пройде, то буде мило”). Борючись із неприємностями, ми придбали якийсь життєвий досвід, нових друзів, відкрили для себе щось нове, або, навпаки, распрощались із якою-небудь шкідливою звичкою. Автор призиває нас із оптимізмом дивитися в майбутнє: “День веселощі, вір, настане”. Адже “серце в майбутньому живе”.

Людська природа така, що люди завжди живуть надією, вірою. І ця прекрасна якість, вона допомагає в боротьбі з життєвими негодами, допомагає вдосконалюватися й прагнути до кращого. Вірш О. С. Пушкіна “Якщо життя тебе обдурить…” оптимістично й у негодах допомагає нам. Читаючи Пушкіна, ми вчимося ставитися до життя філософськи.

Під впливом його віршів пробуджуються найясніші надії.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)

Аналіз вірша О. С. Пушкіна “Якщо життя тебе обдурить…”