1. Унікальність творчості Цветаевой 2. Тема любові. 3. Тема поета й поезії 4. Тема Москви у творчості поета. 5. Цветаева – самий емоційний поет Я спрагу відразу всіх доріг!
М. И. Цветаева М. И. Цветаева – це ім’я знайомо всім. Напевно, не найдеться людини, який би жодного разу не дивився фільм “Іронія долі, або з легкою парою”, і якому не були б знайомі рядки: Мені подобається, що ви хворі не мною, Мені подобається, що я хвора не вами Поетичний талант Цветаевой дуже недавно почали визнавати в Росії.
Вона воістину геніальний поет. У неї
Цветаева заявила про себе як про поета на рубежі століть.
Це епоха була переломним часом, що А. А. Блок охарактеризував так: “нечувані зміни, небачені заколоти”. Поети того часу були об’єднані загальною скорботою про той світ, у якому “затишку – немає. Спокою – ні”.
Лірична
Не з тим – италийским Зефіром младим, – З гарним, із широким, Російським, наскрізним! Як і в багатьох поетів у творчості М. И. Цветаевой виділяються трохи основних тим. Одними з головних є тема любові, тема поета й поезії й тема Москви.
Тема любові, на мій погляд, сама глобальна у творчості Цветаевой.
Любов – це те, заради чого варто жити й чого потрібно домагатися всіма силами: Я тебе відвоюю у всіх земель, у всіх небес, Того що ліс – моя колиска, і могила – ліс, Того що я на землі коштую – лише однією ногою, Того що я про тебе проспіваю – як ніхто іншої. Для поета любов – це велике щастя, але й не менше страждання: Змиває кращі рум’яна Любов Спробуйте на смак, Як сльози – солоні. Боюся, Я завтра ранком – мертвої встану. Любов Цветаевой всеосяжна.
Вона відкриває поезію миру.
Вона розкріпачує, “расколдовивает”. Неможливо звикнути до вічно нового чуда любові. “Звідки така ніжність?
” – викликує героїня вірша 1916 року. “Пісенне ремесло” для Цветаевой святе. Переконаність у значимості поетичного слова допомогла їй вистояти в життєвих випробуваннях.
Слово врятує душу художника: Мій притулок від диких орд, Мій щит і панцир, мій останній форт Від злості добрих і від злості злих – Ти – у самих у самих ребрах мені що засів стих Мотив поезії звучить у віршах циклу “Стіл”. Стіл є символом хранительной сили. Ця сила відкриває в поеті всі нові й нові якості, указує шлях до самовдосконалення: – Назад, на стілець!
Спасибі за те, що дотримував И гнув. У невічних благ Мене відбивав – як міг… Поет для Цветаевой – захисник волі, що бореться за свій дарунок і творчість. Поет виступає в ролі оракула, що може пророкувати майбутнє, тому що він наділений духовним зором: Знаю все, що було, усе, що буде, Знаю всю глухоніму таємницю, Що на темному, недорікуватою Мовою людському зветься – Життя.
Ще однією великою темою є тема батьківщини, а особливо Москви.
Для поета столична тема дуже важлива, оскільки Москва – це частка її душі. Із цим містом її дуже багато чого зв’язує: дитинство, та й все життя. “Взаємини” Цветаевой і Москви дуже гармонічні.
Її образ світлий і прекрасний. У своїх віршах Цветаева завжди дуже ощадливо використовує колір. В “Віршах про Москву” переважним кольором є червоний у сполученні із синім і золотим: “багряні хмари”, “синявий підмосковних гаїв”.
Москва виступає також у ролі матері, а росіяни в ролі її дітей: – Москва!
– Який величезний Странноприимний будинок! Ми все до тебе прийдемо. Цветаева, на мою думку, – самий емоційний і чутливий поет. Її вірші дуже схожі на неї саму: радісні й трагичние, щирі й непередбачені. І як сказав критик М. С. Шагинян: “…
Усе, що вона пише, коштовно по-справжньому, це сама теперішня поезія”.