Твір на тему: “Історичне значення творчості Шевченка”

Історія ходить по колу. Лише життя – то пряма лінія. Мова творить не просто поетів, мова творить митців.

Творить людину, душа якої піймана в лещата світу, але рветься до джерел, у постійному русі до витоків. Слабку душу має людина і шукає захисту. А хто захистить нас від зла, порятує і виведе на пряму стежку, заспокоїть і віддасть останній шматочок хліба чи частку душі, хто не відвернеться від нас, навіть якщо ми тричі переступили потаємну межі і тричі вчинили злочин, хто як не мати?

Земля – мати – жіноче начало. Жінка – центральний

образ “Кобзаря”. Жінка – мати з малим дитяточком своїм, дівчина-тополя, що вітер гойдає; Україна – в неволі, в кайданах.

Корені Всесвіту, народу, людини, душі: Світ зосереджений на собі, кожний існує окремо: Якби з ким сісти, хліба з’їсти, Промовить слово, то воно б, Хоч і як-небудь на сім світі,

А все б таки якось жилось. Та ба! Нема з ким. Світ широкий…

Тому і лежимо в домовині, у Великому Льосі, бо залишилася лише шашіль, що дерево точить. Через нікчемність душ гинуть ідеї. Через тих, хто не усвідомлює, не хоче, не може, лицемірить. І не знають ті три душі, що сидять на хресті, чому їх у рай не пускають.

Згадаймо, ці три душі і три ворони ніби стоять на одному щаблі. То хто ж завдає більше шкоди, – той, хто споконвіку є Злом, чи той, хто не знає себе, квіткою без коренів в’яне?

Прийти до основи, тільки тоді матимеш силу. Нехай ти тричі кращий за інших, розумніший, талановитіший, нехай ти найсправедливіший борець проти неправди, ти – ніщо, бо немає в тебе основи. Махай руками і кричи, що це брехня, дорога все одно єдина. Може, когось таке життя і задовольняє… “У всякого своя доля і свій шлях широкий”.

Тільки серце відчує порожнечу. А душа полетить десь світом незнаним – дошукуватись. Може, знайде?


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)

Твір на тему: “Історичне значення творчості Шевченка”