Твір на тему: “Чи хотів би я виїхати з України?”

Як говорить офіційна українська статистика, величезна кількість українців сьогодні трудиться в інших країнах. Звичайно, більшість з цих людей покинули Україну не тому, що вони її не люблять, а скоріше тому, що для них не представляється можливим знайти гідну роботу, щоб забезпечувати себе і своїх дітей. Хоча, звичайно, є й ті, хто виїхав з певних причин, пов’язаним з простою неможливістю пристосування до українського побуту.

Зважаючи на таку велику кількість тих, хто виїхав, напевно багато хто замислюється про те, щоб наслідувати їх приклад

і теж залишити країну. Час від часу про це роздумував і я.

Виїзд з України має як переваги, так і недоліки. По-перше, навряд чи треба доводити, що рівень життя в інших країнах вищий. Там набагато простіше знайти таку роботу, щоб жити добре самостійно і одночасно з тим підтримувати родичів, які залишилися на батьківщині.

Якщо говорити про виїзд в країни Заходу, куди всі так прагнуть, то там, звичайно, вище не тільки рівень доходів, а й рівень організації суспільства. Найімовірніше, медичні послуги, соціальна політика, податкове та кримінальне законодавства там ліберальніші і більш комфортні для людей, ніж тут,

через це і життя там комфортніше. Все це – переваги переїзду за кордон, всі вони стосуються матеріальної сторони життя.

Але якщо мова про моральну та духовну сторону людського буття, то навряд чи хтось стане сперечатися з тим, що в Україні з цим набагато краще. Як не крути, але навіть у найбільш цивілізованих країнах світу іноземців все-таки сприймають як чужинців, як людей, які чимось відрізняються від них. Деякі виїхавші люди помічають це, деякі ні, все залежить від конкретної людини, але в цілому ризик опинитися в чужій країні ізгоєм присутній.

На Україні ж цей ризик повністю відсутній, кожен українець може відчувати себе на своїй землі господарем. Якщо залишитися у своїй країні і не виїхати, можна отримати ще одне дуже приємне почуття – почуття гордості. Немає такого права, за яким звичайна людина, яка виїхала, людина буде пишатися тією країною, в яку вона виїхала. Її внесок у розвиток тієї країни – мінімальний, вона не може приписувати частина успіхів тієї країни собі.

Пишатися можна тільки батьківщиною.

Враховуючи все вищевикладене, я приходжу до висновку, що особисто я виїхати з України не хочу. Причина тому дуже проста: для мене духовне, можливість пишатися власною країною є вищим за матеріальне. Я визнаю право всіх людей самостійно вибирати місце проживання і ні в якому разі не критикую тих, хто вирішив виїхати. Але для мене не настільки важливо багато заробляти та бути успішним, але не вдома, а на чужині.

Я хочу домагатися успіхів тут, хочу своїми досягненнями покращувати свою країну. Зрештою, я хочу, щоб щасливими тут були і мої діти. Я не хотів би виїхати з України.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 3.00 out of 5)

Твір на тему: “Чи хотів би я виїхати з України?”