Скорочено “Загадка Эндхауза” Кристи

“Загадка Эндхауза” – роман Агати Кристи, що оповідає про події в невеликому маєтку, Эндхаузе. Діючі особи роману: детектив Эркюль Пуаро, його друг Гастингс, господарка Эндхауза Никнув Бакли, її друзі – Челленджер, Фредерика, Лазарус, квартиранти містер і миссис Крофт. Эркюль Пуаро й Гастингс поселяються в отеленні “Мажестик”.

Эркюль Пуаро вже відійшов від справ, але несподіване знайомство з Никнув Бакли змушує його зайнятися розслідуванням. Никнув – спадкоємиця Эндхауза, досить великого будинку, однак закладеного й запущеного

За

її словами, на неї роблять замахи: у її машині раптом псується гальмовий механізм, на неї падає величезний камінь зі скелі, а якось уночі відривається шнур картини, що віст над її ліжком. Розказане дівчиною лякає Пуаро, однак її подруга Фредерика заявляє: що Никнув – “більша брехуха”. Пуаро приймається за розслідування.

Підозра падає майже на всіх, хто оточує Никнув. Знаменитий детектив просить дівчину запросити в Эндхауз яку-небудь родичку Никнув. Незабаром приїжджає Мегги Бакли, миловидна, але дуже скромна й тиха дівчина.

В один з вечорів невідомий убивця позбавляє життя Мегги.

У

цей вечір вона накинула червону шаль Никнув, і, імовірно, убивця прийняв неї за господарку. Эндхауза. Пуаро розстроєний – він не зміг передбачити поводження вбивці.

Ранком Никнув відвозять у лікарню в шоковому стані, а Пуаро попереджає неї, щоб вона не їла нічого з того, що їй передадуть. Кілька днів Никнув виявляється відірваної від миру, а потім Пуаро довідається, що вона отруїлася цукерками

У коробку була вкладена записка від… Эркюля Пуаро. Детектив здивований – убивця використовує у своїх цілях навіть його! Пуаро намагається з’ясувати, за що хочуть убити Никнув? Эндхауз закладений, грошей у неї небагато.

Він обшукує кімнату Никнув і знаходить листи до Майклу Сетону, льотчикові. Сетон вирішив побити рекорд – перелетіти океан, а у випадку своєї смерті – за заповітом – залишає всі свої заощадження своїй нареченій. З листа Пуаро довідається, що Никнув Бакли і є наречена Сетона.

Пуаро відправляється в лікарню й з’ясовує, що й Никнув колись написала заповіт. Їй стояла невелика операція, і містер Крофт умовив неї написати заповіт. Він обіцяв відправити його поштою до містера Вайзу, адвокатові й кузенові Никнув. За заповітом основна частина заощаджень Никнув повинна була відійти Фредерике. Однак містер Вайз заявляє, що ніколи ніякого заповіту не одержував

Эркюль Пуаро вживає розпачливий крок. Никнув залишається в лікарні, а у всіх газетах повідомляють, що вона померла. У той же день до містера Вайзу приходить заповіт.

Пуаро збирає всіх підозрюваних у будинку Никнув. Розкривають заповіт і довідаються, що всі гроші Никнув залишила миссис Крофт, за якусь послугу, зроблену ще її батьком. Пуаро розуміє, що цей заповіт – фальшивка, уміло зготована Крофтами, які в дійсності – широко відомі шахраї й аферисти

Але хто вбив Мегги Бакли, ще не з’ясували. Пуаро пропонує провести спіритичний сеанс: може бути з’явитися дух Никнув або Мегги? Він виключає світло й у кімнату негайно входить Никнув, закутана в біле покривало.

Миссис Крофт піднімає лемент. Включається світло

Пуаро повідомляє, ким у дійсності є сімейство Крофт, але додає, що Мегги Бакли вбили не вони. Її вбила Никнув. Убивцю ведуть, а на прощання вона просить у Фредерики годинники. Пуаро розповідає навколишню історію Никнув. Дівчина брехала із самого початку їхнього знайомства. Вона вміло заплутувала Пуаро.

Нареченою Сетона була не Никнув, а Мегги. Тому Никнув вирішила вбити свою кузину, щоб гроші льотчика дісталися б їй, адже сьогодення ім’я Никнув – теж Мегги, а з’ясовувати, чи була саме вона нареченою льотчика, ніхто б не став: усі знали, що й вона, і Мегги тісно спілкувалися з Майклом Сетоном…

Прощаючись зі своїми новими знайомими, Пуаро говорить, що в Никнув їсти кращий вихід – смерть. Це тільки її вибір – у годинниках Фредерики лежить та доза кокаїну, що може вбити її. Так завершується роман А. Кристи “Загадка Эндхауза”.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 4.00 out of 5)


Скорочено “Загадка Эндхауза” Кристи