“Що вище: істина чи дружба?”

Тлумачний словник Ожегова дає таке визначення дружби: “Дружба – близькі відносини, засновані на взаємній довірі, прихильності, спільності інтересів”. Я думаю, що це визначення дуже вірне.

Я вважаю, що друзями можуть називатися лише ті люди, поруч з якими людина стає сама собою. У суспільстві цих людей вона не боїться показатися смішною, дурною, нецікавою. Тому що друзі – це ті люди, які приймають тебе таким, який ти є.

Ще мені б хотілося помітити, що найбільш тривалі шлюби побудовані, як мені здається, на дружбі. Справа в тому, що

стан закоханості часто проходить, йде гострота почуттів, і шлюб в такій ситуації опиняється під загрозою. Але союзи, в яких після пристрасті залишається міцна дружба, як правило, зберігаються на все життя.

Я вважаю, що саме в таких шлюбах подружжя стає по-справжньому близькими людьми.

Справжні друзі можуть допомогти людині в будь-яких, найважчих для неї ситуаціях. Але, до речі, я вважаю, що дружба більшою мірою перевіряється радістю, ніж бідами. Потрапляючи в неприємні ситуації, людина може знайти допомогу і підтримку у своїх приятелів.

А ось порадіти, розділити щастя здатні лише друзі. Від чогось людина влаштована

так, що в чужій біді вона бачить якесь заспокоєння для себе: “У мене все не так погано”, “Як добре, що мене біда обійшла стороною”. А ось чужим успіхам порадіти куди важче. Починається проста людська заздрість.

У підсумку виходить, що друзі перевіряються щастям, тому що щиро радіти разом з тобою здатний тільки справжній товариш.

Отже, як же зароджується дружба? Насправді, в житті практично неможливо спрогнозувати свої відносини з тією чи іншою людиною. Буває, що симпатія виникає відразу ж, з перших хвилин спілкування. І тобі починає здаватися, що ці відносини на століття.

Але… проходить якась кількість часу, і ти розумієш, що ця людина зовсім не “твоя”. У тому сенсі, що насправді у вас так мало спільного і, за великим рахунком, ви дуже по-різному дивитесь на життя. Буває ж зовсім навпаки.

З першого погляду ти не очікуєш від людини нічого, крім посмішок і вітань при зустрічі. Але після якоїсь кількості часу ти починаєш придивлятися до неї і розуміти, що ця людина тобі цікава і, можливо, вона стане твоїм другом.

Тепер, мабуть, варто пояснити сенс, який я вкладаю у вираз “своя людина”. Мені здається, що є кілька типів взаємин між людьми. Перший тип: ви спілкуєтеся з людиною дуже добре, незважаючи на те, що багато в чому несхожі.

Можливо, у вас різні музичні пристрасті, ви віддаєте перевагу різній літературі і навряд чи домовитеся, на який фільм піти в кінотеатрі. Але це не настільки важливо. Головне, що у вас однаковий життєвий стрижень. Тобто, ви дивитеся на життя під одним кутом і однаково сприймаєте важливі життєві події.

Ви – свої люди.

Другий тип: ви схожі в музичних, літературних та інших смаках, але життя сприймаєте кардинально по-різному. Я вважаю, що такі дружні союзи навряд чи будуть триматися довго.

Міцне товариство між абсолютно різними за своєю суттю людьми може зав’язатися лише в екстремальних ситуаціях. Я маю на увазі бойових товаришів, з якими людина пройшла війну. Така страшна подія в житті дуже скріплює людей.

Про це написав свій чудовий роман “Три товариші” Е. М. Ремарк.

Підводячи підсумок всьому вище сказаному, я хочу сказати, що справжня дружба – це щирий дар. Такі взаємини вдається побудувати далеко не кожному. Але той, хто знайшов в житті друга, справжній щасливчик. Тому що він зробив великий крок до самого важливого відкриття на світі – пізнання самого себе.

Кожній людині необхідний друг – людина, близька тобі по духу, та, з ким цікаво проводити час. Друг – це та людина, яка підтримає тебе і в горі, і в радості, хто завжди постарається допомогти порадою і ділом.

Але чи всі з нас вміють дружити? І взагалі – що таке справжня дружба? Буває так, що дві людини постійно спілкуються, багато часу проводять разом, але у когось з них трапляється біда чи радість, і міцної дружби як не бувало. Про таких людей зазвичай говорять, що вони не витримали випробування. Хтось із них злякався неприємностей іншого, не захотів втручатися, турбуватися…

А буває і ще страшніше – один друг почав заздрити іншому: його успіхам, радощам, перемогам… Недарма кажуть, що справжня дружба перевіряється не стільки бідою, скільки радістю.

Так що ж таке, на мою думку, справжня дружба? Я думаю, що вона повинна бути перевірена роками. Коли люди дружать багато років, то вони разом пережили дуже багато чого і пройшли “випробування на міцність”.

Справжній друг, я думаю, бажає тобі тільки хорошого, всіляко намагається допомогти, зробити твоє життя краще. Це не означає, що він завжди говорить тобі тільки приємне, зовсім ні! Навпаки, справжній друг може сказати, один з небагатьох, всю правду в обличчя, відкрити тобі очі на щось, показати, де ти був неправий. Адже це дуже важливо – вчасно зупинити або направити в потрібну сторону, допомогти зрозуміти твої помилки.

Крім того, справжній друг – це та людина, для якої дружба все ж таки дорожче істини. Принаймні, особисто я вважаю саме так.

Справжній друг ніколи не зрадить, не проміняє тебе на якісь вигоди або блага. Йому можна зателефонувати в будь-який час доби і розповісти про все, що в тебе на душі, поділитися і отримати підтримку.

Звичайно ж, дружба – це поняття двостороннє. Дві людини в рівній мірі повинні дорожити своїми відносинами, оберігати їх, намагатися зберегти. І тоді, на мій погляд, дружба буде по-справжньому міцною і довговічною.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)

alt

Дізнайтесь вартість своєї роботи

Безкоштовна оцінка замовлення!

Оцінимо за півгодини!

“Що вище: істина чи дружба?”