Прагнення людини до пізнання в цілому завжди відзначалося видатними письменниками, культурними та громадськими діячами. Більш того, це може визнати кожен. Все, що нас оточує, є наслідком людського прагнення до пізнання світу. Куди не поглянь, погляд натрапить на чийсь винахід.
Звичайно, людина прагне винаходити і пізнавати не тільки особисто для себе, але і для інших, щоб ділитися чимось корисним або давати якусь іншу користь суспільству.
Однак існує особлива сфера пізнання, яка називається самопізнанням. З одного боку, самопізнання,
Вважається, що так людина досягає гармонійного особистісного розвитку, починає добре розуміти, що підходить їй в житті, а що – зовсім не підходить. Наприклад, молодий чоловік, припустимо, школяр, який пізнав себе, свої таланти і здібності, з більшою ймовірністю вибере відповідну для себе професію в майбутньому, ніж той, хто зовсім не розуміє, до чого у нього лежить душа. Те ж саме можна сказати і про вибір роботи, супутника життя і багато чого іншого.
Деякі люди рано розуміють
Але навряд чи переоцінку самопізнання, як корисного явища, можна вважати добром. Потрібно розуміти, що людина – це істота соціальна, яка просто не може виживати, якщо перебуває поза колективом і суспільством. Одна людина не зможе забезпечити себе всім необхідним. А для того, щоб отримати щось натомість, потрібно віддати частину себе. З цієї причини категорично не варто замикатися на пізнанні тільки себе одного.
Тобто, пізнавати себе потрібно, але також важливо пізнавати весь навколишній світ, добре розуміти його, щоб давати оточуючим і всьому суспільству те, що їм дійсно необхідно. Прагнучи до самопізнання, не забувайте залишатися збалансованою і гармонійною людиною, яка враховує інтереси інших.
Чи прагнути до самопізнання, вирішує кожен особисто для себе. Деякі приділяють цьому процесу все життя, інші навпаки відмовляються пізнавати себе і пізнають лише світ навколо. Я ж вважаю, що потрібно вміти пізнавати і те, і інше.
Яким би цікавим не був навколишній світ, без розуміння самого себе в житті нічого не домогтися. Зворотне теж вірно – важливо знати себе, але, не знаючи при цьому світу, дуже складно стати по-справжньому успішною людиною.