ПОЗАКЛАСНЕ ЧИТАННЯ. МОЯ УЛЮБЛЕНА УКРАЇНСЬКА НАРОДНА КАЗКА

МЕТА: поповнити знання учнів про тематику народних казок, виявити вміння учнів читати і

Переказувати зміст казок, дотримуючись особливостей їх стилю; розвивати творче

Мислення; виховувати інтерес до народної творчості.

ХІД УРОКУ:

І. МОТИВАЦІЯ НАВЧАННЯ ШКОЛЯРІВ.

Оголошення теми, мети, завдань уроку.

ІІ. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ УЧНІВ.

1.Слово вчителя.

Кожен народ створив багато чудових казок. У них відображення життя народу, його мрії і

Сподівання на кращу долю, на перемогу добра і справедливості над злом, заздрістю,

жа-

Дібністю і жорстокістю. Казки розкривають для нас інший, чарівний світ, переносять нас

На крилах фантазії до незвичайних мандрівок і пригод, у яких ми беремо участь разом з

Героями казок.

2.Бесіда за питаннями.

– Давайте згадаємо, що називається казкою?

– Які основні художні особливості казки?

– На які три види поділяються казки? Наведіть приклади до кожного виду.

– Що вас найбільше приваблює в них?

ІІІ. ОСНОВНИЙ ЗМІСТ РОБОТИ.

1.Переказ учнями улюблених народних казок.

2.Запитання і завдання.

– Чим саме сподобалась казка?

– Хто з героїв викликає

найбільшу симпатію і чому?

– До якого виду можна віднести дану казку?

– Використовуючи улюблену казку, навести декілька прикладів художніх особливостей

Народної казки.

– Чому навчає нас дана казка?

– Чи хотіли б ви змінити кінцівку цієї казки? Якщо так, то розкажіть свій варіант закінчення.

– Які герої казки або їх вчинки вам не сподобалися і чому?

3.Демонстрація ілюстрацій до деяких народних казок.

4.Вікторина на знання народних казок.

1) Хто з персонажів народних казок весь час шкодить людям та звірам, але потім най-частіше дістає заслужену кару? (Лисичка.)

2) У якій казці свійський птах ледь не постраждав через свою неслухняність (Півень –

“Котик і Півник”.)

3) Цей казковий герой народився завдяки тому, що його мати з”їла горошину, яка коти-

Лася по дорозі. (“Котигорошко”.)

4) У якій казці розповідається про те, що дід завіз через докори мачухи рідну дочку в ліс?

(“Дідова дочка і бабина дочка”.)

5) Через яку свійську тварину, зроблену із соломи, звірі потрапили в халепу? ( “Солом’яний

Бичок”.)

6) Який предмет одягу став домом для багатьох мешканців лісу? (“Рукавичка”.)

7) Кого із свійських тварин лісові звірі визнали за свого пана? (“Пан Коцький”.)

8) У якій казці діють сім маленьких героїв? (“Вовк і семеро козенят”.)

9) Герой цієї казки одержав у нагороду за врятування орла якусь річ, але не втримався

Дорогою і, нехтуючи наказом, розбив її; через це зазнав багато пригод. (“Яйце-райце”.)

10) У якій казці транспортний засіб, призначений для плавання, літає в повітрі? (“Летючий

Корабель”.)

11) Героя цієї казки врятувало від Зміїних зубів гусенятко. (“Телесик”.)

12) У долі якого героя казки відіграла вирішальну роль стріла, що впала в болото? ( Івана-

Царевича з казки “Царівна-жаба”.)

І V. ПІДСУМОК УРОКУ.

Заключне слово вчителя.

Отже, кожна казка будується на вигадці, але в основі її лежить життєва правда. У казках

Висловлена народна мудрість, багатовіковий досвід, героїчне минуле, любов українців до

Волі, прагнення справедливості у житті. Через те казка продовжує жити, її з захопленням

Читають не тільки діти, а й люди старшого віку.

V. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ.

Придумати свою казку.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 4.00 out of 5)

ПОЗАКЛАСНЕ ЧИТАННЯ. МОЯ УЛЮБЛЕНА УКРАЇНСЬКА НАРОДНА КАЗКА