Короткий життєпис Марійки Підгірянки

МАРІЙКА ПІДГІРЯНКА

(1881 – 1963)

Марійка Підгірянка – псевдонім Марії Омелянівни Ленерт-Домбровської, української поетеси, яка народилася 29 березня 1881р. в с. Білі Ослави на Івано-Франківщині в родині лісничого.

В 1900р. закінчила вчительську семінарію, потім працювала у школі. Померла 20 травня 1963р., похована у Львові.

Друкувати вірші Марійка Підгірянка почала з 1904р. в періодичних виданнях. Перша збірка поезій “Відгуки душі” вийшла 1908р. Більшість творів поетеса написала для дітей і про дітей.

Основні мотиви віршів М. Підгірянки

до 1939р. – мрії про краще майбутнє народу, оспівування краси рідного краю, природи Карпат. Авторка щедро використовує фольклорні мотиви, її вірші ніжні і легкі, часто нагадують українські народні пісні (“Співанки”, “Вечір”, “Що роблю я, що я дію”). Виступала Марійка Підгірянка і в жанрі поеми. Досить своєрідною є поема “Мати-страдниця”, написана в 1919р. Події у творі – це одна з сторінок життя західноукраїнських вигнанців під час першої світової війни, коли тисячі галичан померло в концентраційних таборах з голоду і від епідемій.

Композиційним обрамленням поеми є “Вступ” і своєрідний епілог. Сповідь страдниці, подану в жанрі голосінь, складають 12 пісень.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)

Короткий життєпис Марійки Підгірянки