Максим Тадейович Рильський був надзвичайно обдарованою, талановитою людиною. Відомий поет і учений-академік, літературознавець і літературний критик, фольклорист і етнограф, мистецтвознавець і лінгвіст.
І все ж багатогранний талант Рильського виявився передусім у поезії. М. Рильський – поет-ерудит, людина великої загальної культури. Є у нього й своя улюблена тематика: упродовж усього творчого життя світлим акордом звучить мотив любові до Вітчизни, до свого народу, його культури й мови. Торкався М. Рильський і моральних проблем людини,
Великим гуманізмом пройнятий вірш поета “Синові”, у якому М. Т. Рильський передає розмову батька з маленьким сином. “Чим хочеш бути, хлопчику, в житті?” – запитали малюка. І той, трошки подумавши, поважно відповів: “Людиною”. Ясно, коротко й влучно. Дійсно, що може бути кращим і важливішим? І як точно зумів відчути це малий хлопчина. Стати і бути людиною – найголовніше, найважливіше в житті.
Стати лікарем, вчителем, агрономом, інженером можна за п’ять-шість років. А щоб стати людиною, необхідно вчитися все життя. Усі батьки, звичайно, бажають цього своїм дітям.
Добре, якщо в людини є вірні, щирі друзі, які її оточують, улюблена робота і любов, але найголовніше – самому бути людиною, Людиною з великої букви, залишити після себе помітний слід на землі, добру пам’ять, бо саме в цьому сенс людського життя.
Будь вірний слову, що усім словам
Із ним одним ніколи не зрівняться!
Хай веселить тебе любов і праця,
Хай дружби непогаслої крило
Гірке від тебе відганяє зло,
І хай у час останній свій про сина
Спокійно я подумаю: Людина!
Людина, людяність, любов, гуманність у ставленні до інших. Одвічні, непересічні цінності. Хай вічними і нетлінними залишаються вони – наші життєві ідеали. Цьому навчає нас видатний поет М. Т. Рильський.
Його точку зору я цілком поділяю.