Головна вулиця роман Синклера Льюиса

Синклер Льюис романіст, що писав у реалістичних традиціях і володіла тонкому таланті сатирика. Із проникливим знанням матеріалу він показував реальний зміст американського способу життя: обмежений і стандартний духовний мир буржуа, торгашеський дух, що пронизує всі області політичного, суспільної й духовного життя, специфічне особа американської реакції й т. д. Перше ніж стати письменником, Льюис кілька років працював журналістом. Його перші романи, написані до 1920 р., незначні

Роман “Головна вулиця” (1920) увів його в більшу літературу.

Творчий шлях Льюиса був нерівний, суспільно-політичні погляди ніколи не відрізнялися чіткістю. Основні риси його творчого методу зложилися в 20-е рр.

Його художню манеру відрізняє ясність, простота, неквапливість. Схильністю до фактографічного документованого оповідання він продовжує лінію Драйзера й Норриса. Своєрідний сатиричний талант Льюиса, своєрідна й створена їм галерея яскравих і характерних образів американців. У ряді романів 40-х рр. сатира проявляється у формах уїдливого гротеску й карикатури.

Показовий роман “У нас це неможливо” (1935), у якому у формі політичного памфлету й своєрідного

утопічного роману переконливо дана картина фашизму. В 1930 р. Льюису була присуджена Нобелівська премія по літературі

Головна вулиця роман, у якому автор малює з великою спостережливістю й художньою майстерністю життя типового американського містечка, названого автором Гофер-Прери, з його незмінним стандартом обивательського існування, з його самовдоволенням і відсталістю, з його “вибраним” суспільством процвітаючих буржуа – від крамаря до голови банку. У цьому романі розкрилася значущість таланта Льюиса й гострота його критичного погляду на суспільство. Героїня роману Керолл, вийшовши заміж за лікаря, чималого, але обмеженого у своїх інтересах і прагненнях людини, приїжджає Вгофер-Прери.

Вона безплідно намагається внести в нудне й сіре життя містечка щось вихідне за межі звичного стандарту. Своїми прагненнями вона викликає холодність і підозрілість із боку “гарного суспільства” Гофер-Прери, що змушує неї залишити чоловіка й виїхати з дитиною у Вашингтона. Однак через два роки вона вертається назад до незворушних і самовдоволених обивателів Гофер-Прери, утішаючи себе лише тим, що ніколи не вважала й не буде вважати Гофер-Прери ідеальним містом, а його Головну вулицю – кращої вмире.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)

Головна вулиця роман Синклера Льюиса