Гімн піднесеного, первозданному почуттю кохання (За повістю О. І. Купріна “Олеся”)

Познайомившись з творчістю О. І. Купріна, я відзначила для себе основну тему його творів – це оспівування чистої, непорочної, великодушною любові.

Я перевернула останню сторінку повісті “Олеся” – моєї улюбленої повісті А. І. Купріна.

“Олеся” глибоко торкнулася мене, я вважаю цю повість гімном найбільшої, чистого кохання, яка, на мій погляд, повинна бути в житті кожної людини. Я кажу про кохання Олесі до Івана Тимофійовича. Ці люди такі різні: Олеся – “цільна, самобутня, вільна натура, її розум, одночасно ясний і оповитий

непохитним посереднім марновірством, по дитячому невинний, але і не позбавлений лукавого кокетства красивої жінки”, а Іван Тимофійович – “людина хоча добрий, але тільки слабкий “.

Вони належать до різних соціальних прошарків: Іван Тимофійович – освічена людина, письменник, який приїхав в Поліссі “спостерігати вдачі”, а Олеся – “відьмака”, неосвічена дівчина, яка виросла в лісі.

Але, незважаючи на ці відмінності, вони полюбили один одного. Однак їхня любов була різною: Івана Тимофійовича залучили краса, ніжність, жіночність, наївність Олесі, а вона, навпаки, усвідомлювала всі його

недоліки і знала, що їх любов приречена, але, незважаючи на це, любила його всією своєю палкою душею так, як тільки здатна любити жінка. Її любов викликає у мене захоплення, тому що Олеся заради коханої людини була готова на все,

На будь-яку жертву. Адже заради Івана Тимофійовича вона пішла до церкви, хоча знала, що це закінчиться для неї трагічно,

А ось любов Порошина я не вважаю такою ж чистою і великодушною. Він знав, що може статися нещастя, якщо Олеся піде до церкви, але не зробив нічого, щоб зупинити її: “Раптом раптово жах передчуття охопив мене. Мені нестримно захотілося побігти слідом за Олесею, наздогнати її і просити, благати, навіть вимагати, якщо потрібно, щоб вона не йшла до церкви.

Але я стримав свій несподіваний порив…”. Іван Тимофійович, хоч і любив Олесю, але в той же час боявся цієї любові. Саме ця боязнь завадила йому одружитися на ній: “Одна лише обставина лякало і зупиняло мене: тебе я не смів навіть уявляти собі, якою буде Олеся, одягнена в людське плаття, розмовляє у вітальні з дружинами моїх товаришів по службі, що вціліла від цієї чарівної рамки старого лісу “.

Трагедія любові Олесі та Івана Тимофійовича – це трагедія людей, які” виламали “з свого соціального середовища. Трагічна доля самої Олесі, адже вона різко відрізнялася від перебродскіх селян перш за все своєю чистою, відкритою душею, багатством внутрішнього світу. Саме це породило ненависть до Олесі черствих, обмежених людей. І, як відомо, люди завжди прагнуть знищити того, кого вони не розуміють, того, хто він них відрізняється.

Тому Олеся змушена розлучитися з коханим і тікати з рідного лісу.

Не можна не сказати також про літературну майстерність А. Купріна. Перед нами пейзажі природи, портрети, їх внутрішній світ, характери, настрої – все це глибоко вразило мене. Повість “Олеся” – це гімн прекрасного, первозданному почуттю кохання, і уособлення самого прекрасного і дорогого, що може бути в житті кожного з нас.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)

Гімн піднесеного, первозданному почуттю кохання (За повістю О. І. Купріна “Олеся”)