Ембріологічне док. еволюції
Всі багатоклітинні тварини проходять у ході індивідуального розвитку стадії бластули й гаструли. З особливою виразністю виступає подібність ембріональних стадій у межах окремих видів і класів. Наприклад у всіх наземних хребетних так само як і в риб виявляється закладка зябрових дуг, хоча ці утворення не мають функціонального значення у взросл орг.
Подібна подібність ембріональних стадій пояснюється єдністю походження всіх живих орг.
Морфологічні док. еволюції
Існування форм у котю сполучаються
Гомологичним назив. Органи, які
Наявність рудиментів так само як і гомологических органів – свідчення спільності походження Палеонтологічні ознаки Палеонтологічні дані вказують на зміну тварин і Рослин у часі. Палеонтологія так само вказує на причини еволюційних перетворень. Найбагатший палеонтологічний матеріал – один з найбільш переконливих доказів еволюційного процесу.
Біогеографічні докази еволюції
Яскравим свідченням що відбулися й відбуваються еволюційних змін явл. поширення разл. тварин і раст. по всій території планети. А. Уоллесу вдалося сост. 6 биогеограф. областей:
1) Палеарктическую
2) Неоарктическую
3) Індо^-Малайську
4) Ефіопську
5) Неотропическую
6) Австралійську.
Порівняння тварини й раст. миру раз зон дає богатейш. матеріал для док-ва еволюційного процесу. Розподіл видів тварин і раст. по поверхні планети і їхнє угруповання в биогеогр. зони відбиває процес історичного розвитку Землі й еволюції тварини Острівні флора й фауна.
Для розуміння еволюційного процесу інтерес представляють фауна й флора островів. Склад їх Ф и Ф повністю залежить від походження цих островів. Острови можуть бути материкового походження або океанічного. Материкові острови характеризуються флорою й фауною, близької по складу до материкового.
Чим древнє острів і чим більше значна водна перешкода, тим більше виявляється відмінностей. При розгляді океанічних островів обнар. що їхній видовий склад дуже бідний. Отсутств. наземні ссавці й амфібії.
Вся фауна океанич. островів результат випадкового заселення. Величезне кіл-у різноманітних факторів указує на те, що особливості розподілу живих істот на планеті тісно связанни з перетворенням земної кори.