Біографія Лєскова Миколи Семеновича

Народився в селі Горохове Орловської губернії в сім’ї чиновника. Предки його походили з духовного стану. Дитячі роки пройшли в маєток родичів, потім у місті Орлей на хуторі, де батько послевихода у відставку займався сільським господарством. Учився в Орловській гімназії, закінчити яку не вдався: шістнадцятирічний юнак втратив батька, а майно сім’ї загинуло при пожежі.

Довелося надійти на службу в Орловську карну палату суду.

Пізніше Лєсков був переведений у Київ чиновником казенної палати Там йому захищав дядько, брат матері,

професор медицини. В освіченому середовищі парубок потягнулося до української культури, захопився стародавнім живописом і архітектурою Києва. В 1857 році Лєсков надійшов на службу у велику торговельну компанію й по справах з’їздив майже всю європейську частину Росії.

У січні 1861 року Лєсков поселяється в Петербурзі з бажанням присвятити себе літературної й журналістської діяльності. Він почав друкуватися в журналі “Вітчизняні записки”. В оповіданнях “Погасла справа” (1862), “Розбійник” (1862), у повістях “Житіє однієї баби” (1863), “Леді Макбет Мценского повіту” (1865) з величезним співчуттям

і спостережливістю відбите життя російського народу Як кореспондент газети “Північна бджола” відвідав Польщу, Західну Україну, Чехію, де знайомився з побутом, мистецтвом і поезією західних слов’ян.

Поїздка закінчилася відвідуванням Парижа. Навесні 1863 року Лєсков повернувся в Росію. Творчість Лєскова багатогранно й неоднозначно: релігійно-фило-софские шукання сполучаються з іронією й фольклорною словотворчістю.

Умер Лєсков Всанкт-Петербурге.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 4.00 out of 5)

Біографія Лєскова Миколи Семеновича