Твір-міркування. Спочатку було Слово… Так починається книга книг – Біблія. Саме у слові бере весь свій початок.
Сьогодні ми не додаємо слову такого великого значення, як в давнину. Людина мало стурбована тим, як він говорить. Йому важливіше те, що він говорить.
Важливо передати в слові більше інформації. Наша мова стала одноманітною, неемоціиною, в ній багато вульгаризмов, а то і нецензурних слів і виразів. Серед молоді зараз дуже популярна своя особлива мова.
Його називають молодіжним сленгом, або жаргоном. Мені здається, що такі
Але набір слів молодіжного сленгу невеликий. Деякі учені-філологи стверджують, що, якщо людина постійно користується такою мовою, він дурнішає, навіть голос його не розвивається, а стає монотонним, втрачаючи своє звукове різноманіття. Людині, щоб виразити складний мир своєї душі, потрібний цілий світ слів, а не тісний круг сленгу. І рука
Ось вже де дивовижне Царство Слова! Починаєш по-новому розуміти значення біблейського рядка: “Спочатку було Слово…”. Прекрасні слова навд>| нюють наші душі високими відчуттями. Книги учать нас жити. Ми вчимося багатьом речам, читаючи книги. Є різні види книг: романи, розповіді, повісті, казки, байки, вірші, п’єси, мемуари, атласи і підручники.
Книги можуть бути гумористичними, пригодницькими, детективними,; фантастичними, історичними, політичними, науковими. Вони можуть бут цікавими, хвилюючими, привабливими, такими, що захоплюють, могутнім корисними, незвичайними, оригінальними, забавними, зворушливими, реалі тичними, добре написаними, банальними. Книга, звичайно, один з найбільших винаходів людини.
О. Уайльд написав: “Книги, я думаю, можуть бути розділені на три груп книги, які читають; книги, які перечитують; книги, які не читають взагалі”. Третя група є найважливішою. Підказати людям, що потрібно читати, як правило, або марно або шкідливо. Але сказати людям, що не слід читати – це чи всім інша справа.
Це особливо необхідно в нашому час, коли читають так багато, що немає чису захоплюватися, і пишуть так багато, що немає часу задуматися. Хто б не підібрав “гіршу сотню книг” і не опублікував би їх список, він зробить підростаючому поколінню хорошу послугу.
Англійський письменник одного разу сказав: “Деякі книги можна спробувати, інші, можна проковтнути і лише небагато прожувати і переварити”. Ця цитата говорить нам про те, як читати книги різних видів. Книги про подорожі требаспробувати; достатньо поверхнево проглянути їх і прочитати трохи тут і там. Якщо вам подобаються детективи (Агата Крісті, Сименон і інші сучасні фаворити), то ви прочитаєте їх швидко, ви проковтнете їх.
Якщо книга буде по предмету, який вас цікавить, то ви захочете прожувати і переварити її. І ви яахочете зважити те, про що говорить автор, і обдумати його ідеї і аргументи.