Злочин і покарання характеристика образу Лужина Петра Петровича

Лужин Петро Петрович – тип ділка і “капіталіста”. Йому сорок п’ять років. Манірний, ставний, з обережною і буркотливою фізіономією.

Похмурий і зарозумілий. Хоче відкрити в Петербурзі адвокатську контору. Вибившись з нікчемності, високо цінує свій розум і здібності, звик милуватися собою. Проте найбільше Л. цінує гроші.

Він захищає прогрес “в ім’я науки і економічної правди”.

Він проповідує з чужих слів, яких наслухався від свого приятеля Лебезят-никова, з молодих прогресистів: “Наука ж говорить: полюби, перш за

всіх, одного себе, бо все на світі на особистому інтері-, це засноване… Економічна ж правда додає, що чим більше в суспільстві влаштованих приватних справ… тим більше для нього твердих підстав і тим більше влаштовується в нім і загальна справа”.

Уражений красою і вченістю Дуни Раскольни-ковой, Л. робить їй пропозицію. Його самолюбності лестить думка, що що випробувала багато нещасть благородна дівчина усе життя благоговітиме перед ним і підкорятиметься йому. Крім того, Л. сподівається, що “чарівливість чарівної, доброчесної і освіченої жінки” допоможе його кар’єрі.

У Петербурзі Л. живе у Лебезятникова

– з метою “про всяк випадок забігти вперед” і “заискать” у молоді, тим самим підстрахувавшись від яких-небудь несподіваних демаршів з її боку.

Вигнаний Раскольниковым і відчуваючи ненависть до нього, намагається посварити з ним його матір і сестру, спровокувати скандал: під час поминань по Мармеладову дає Сонечке десять рублів, а потім непомітно суне їй в кишеню ще сто, щоб трохи пізніше публічно звинуватити в крадіжці. Викритий Лебезятни-ковым, вимушений ганебно ретируватися.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 3.50 out of 5)


Злочин і покарання характеристика образу Лужина Петра Петровича