Злочин і покарання характеристика образа Мармеладовой Сонечки

ЗЛОЧИН І ПОКАРАННЯ (Роман, 1866) Мармеладова Сонечка – дочка Мармеладова, повія. Належить до катеГореї “лагідних”. “…Малого росту, років вісімнадцяти, худенька, але досить гарненька блондинка, із чудовими блакитними очами”. Уперше читач довідається про неї зі сповіді Мармеладова Раскольникову, у якій він розповідає, як С. у критичний для сім’ї момент у перший раз пішла на панель, а повернувшись, віддала гроші мачусі Катерине Іванівні й лягла особою до стіни, “тільки плічка так тіло всі здригаються”.

Катерина ж Іванівна

весь вечір у неї в ногах на колінах простояла, “а потім так обидві й заснули разом, обійнявшись”. Уперше з’являється в епізоді зі збитим конями Мармеладовим, що перед самою смертю просить у неї прощення. Розкольників приходить до неї, щоб зізнатися в убивстві й у такий спосіб перекласти на неї частина свого борошна, за що ненавидить З. Героїня – теж злочинниця.

Але якщо Розкольників переступив через інші для себе, те С. переступила через себе для інших.

У неї він знаходить любов і жаль, а також готовність розділити його долю й разом з ним нести хрест. Вона на прохання Раскольникова читає йому Євангеліє,

принесене С. Лизаветой, главу про воскресіння Лазаря Це одна із самих величних сцен у романі: “Недогарок уже давно погасав у кривому свічнику, тускло висвітлюючи в цій злидарській кімнаті вбивцю й блудницю, що дивно сошелись за читанням вічної книги”. С. підштовхує Раскольникова до покаяння.

Вона треба за ним, коли він іде визнаватися.

Вона їде за ним на каторгу. Якщо Раскольникова ув’язнені не люблять, то до С. вони ставляться з любов’ю й повагою Сам же він холодний і відчужений з нею, поки до нього самому не приходить нарешті осяяння, і тоді він раптом розуміє, що ближче її немає в нього на землі людини. Через любов до С. і через її любов до нього Розкольників, по думці автора, воскреє до нового життя. “Сонечка, Сонечка Мармеладова, вічна Сонечка, поки мир коштує! ” – символ самопожертви в ім’я ближнього й нескінченного ” ненаситимо-го” страждання


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)

Злочин і покарання характеристика образа Мармеладовой Сонечки