Життєпис Ірми Друкера

Ірма ДРУКЕР

Друкер Ірма Хаїмович народився 15 грудня 1906 року в місті Чорнобилі на Київщині в сім’ї вчителя. Навчався в єврейській релігійній школі, та коли йому минуло 12 років, полишив домівку й подався шукати кращої долі. Прибився до Києва, поневірявся по нічліжках, жив випадковими підробітками. Не бачачи ніякого просвітку, перебрався до родичів в Одесу.

Там учителював, підробляв у редакції єврейської газети.

Наприкінці двадцятих років вступив до робітфаку, після закінчення якого був зарахований студентом педінституту. Учителював,

викладаючи мову і літературу в школі, одночасно писав і друкував критичні та літературознавчі статті. Згодам Друкер працював в Одеському музеї Менделе (основоположник сучасної єврейської літератури мовою ідиш), видав низку критичних праць про творчість класиків єврейської літератури та сучасних письменників. Одночасно писав роман “Музиканти”.

Окремими книжками опубліковані “Критичні етюди” та “Шолом-Алейхем” (1939).

Під час війни І. Друкер був на фронті.

Майже одночасно з арештом Н. Лур’є, X. Вайнермана, А. Губермана органи МДБ в Одесі заарештували й Друкера. На підставі сфальшованих

звинувачень особлива нарада МДБ СРСР винесла йому вирок: 15 років ув’язнення в таборі суворого режиму.

Незаслужену покару він відбував у спецтаборі № 15.

У квітні 1955 року судово-слідчу справу І. Друкера було переглянуто, він був звільнений з-під варти й цілковито реабілітований.

Помер 21 липня 1982 року.

Григорій Полянкер

ЛУ 25.07.1991


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 3.00 out of 5)


Життєпис Ірми Друкера