Життя Гринева в Білогірській міцності (по повісті А. С. Пушкіна “Капітанська дочка”)

Таким чином, Петро Гринев, розстроєний далеко що не радують перспективами свого майбутнього, попадає в Білогірську міцність. Спочатку він очікував побачити “глуху міцність” на границі киргиз-кайсацких степів: із грізні-мі бастіонами, вежами й валом. Капітана ж Миро-Новий Петро уявляв собі “строгим, сердитим старим, що не знає нічого, крім своєї служби”.

Яке ж було здивування Петра, коли він під’їхав до реальної Білогірської міцності – “сільцю, оточеної колод-чатым забором”! Із усього грізної зброї – лише стара чавунна

гармата, що служить не стільки для про-рону міцності, скільки для ігор дітлахів. Комендант виявляється ласкавим добрим старим “високого ро-сту”, він виходить проводити навчання одягненим по-домашне-му – “у ковпаку й у китайському халаті”. Не меншою несподіванкою для Петра виявився вид хоробре виття-ска – захисників міцності: “чоловік двадцять старень-ких інвалідів з довгими косами й у трикутних капелюхах”, з яких більшість не могли запам’ятати, де перебуває право, а де – лево.

Пройшло зовсім небагато часу, і Гринев був уже радий, що доля привела його в цю “богоспасаемую” сільце.

Комендант і його сім’я виявилися милими, простими, доб-рыми й чесними людьми, до яких Петро прив’язався всією душею й став у цьому будинку частим і довгоочікуваним гостем. У міцності “не було ні оглядів, ні навчань, ні карау-лов”, і проте, не обтяжений службою парубок був зроблений в офіцери.

Спілкування із приємними й милими людьми, чи заняття-тературой, а особливо, що прокинулася в серце Петра любов, до Маші Миронової зіграли немаловажну роль у формуванні характеру молодого офіцера. З готовно-стью й рішучістю встає Петро Гринев на захист своїх почуттів і доброго ім’я Маші перед підлим і біс-чесним Швабриным. Нечесний удар Швабрина на по-единке приніс Гриневу не тільки важку рану, але й вни-мание й турботу Маші. Благополучне видужання Пет-Ра зближає молодих людей, і Гринев робить дівчині перед-ложение, зізнавшись перед цим у своїй любові.

Однак гордість і шляхетність Маші не дозволяють їй одружитися з Петром без згоди й благословення його народи_-лея. На жаль, батько Гринева вважає, що ця любов – л ишь примха парубка, і не дає своєї згоди па шлюб.

Прихід Пугачова з його “зграєю бандитів і бунтовщи-ков” зруйнував життя мешканців Білогірської міцності. У цей період розкриваються кращі риси й моральні якості Петра Гринева. Свято він виконує завіт батька: “Бережи честь змолоду”.

Він сміло відмовляється присяг-нуть на вірність Пугачову навіть після того, як на його очах були вбиті комендант і багато інших захисників Білогірської міцності. Своєю добросердістю, чесно-стью, прямотою й порядністю Петро зумів заслужити повагу й розташування самого Пугачова.

Не за себе болить серце в Петра під час його участі в поенных діях. Він переживає за долю своєї люби-мій, що залишилася спочатку сиротою, що потім потрапила в полон до перебіжчика Швабрину, Гринев почуває, що, визнавши-шись один раз Маші у своїх почуттях, він взяв на себе відповідальність і за Майбутнє самотньої й беззахисної дівчини.

Таким чином, ми бачимо, наскільки важливу роль сыг-рал у житті Петра Гринева період, проведений їм у Білогірській міцності. За цей час герой встиг вирости й змужніти, він задумався про зміст і цінність человече-ской життя, а в спілкуванні з різними людьми раскры-лось все багатство моральної чистоти героя


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)

Життя Гринева в Білогірській міцності (по повісті А. С. Пушкіна “Капітанська дочка”)