Житейське море – крилаті вирази

Житейське море Образне визначення складності суспільного життя з його боротьбою, тривогами, поразками й успіхами, що зустрічається в багатьох літературних мовах. Уподібнення життя бурхливому морю виникло, мабуть, в епоху великих географічних відкриттів кінця XV-XVI ст., коли мореплавство відігравало величезну історичну роль. У новітні часи вислів набув значного поширення.

Так, в “Енеїді” І. П. Котляревського читаємо: Як вибралися на чисте поле, Еней з покійничком прощавсь, Сказав: “О жизнь! Бурхливе море, Xто цілий на тобі оставсь”?..”

У XIX ст. популярні були “Пригоди, почерпнуті з моря житейського” (1848-1863) російського письменника О. Ф. Вельтмана. Назву “Житейське море” має одна з найкращих комедій класика української драматургії І. К. Тобілевича (Карпенка-Карого). Житейське море кидало ним, як тільки хотіло – суворо, безжалісно, жорстоко. Хвилі житейського моря не раз односили човен творця на небезпечну скелю; каламутний шум з гребеня хвиль перебризкував через голову піснетворця і, танучи біля самих ніг його, сичав по-гадючому, стікав і розпливався (П.

Тичина, К. Г. Стеценко).


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)

Житейське море – крилаті вирази