Жіночі прикраси. Замітка в газету

Чи задумувалися ви, дівчатка, про походження такої прикраси, як намисто? Які прикраси носили жінки в давнину? Відомо, що намисто під назвою “бись” або “борь” зустрічалося в літературних пам’ятках ще в десятому столітті.

У княжій Україні-Русі були дуже поширені разки з намистинок прозорого скла, яке покривалося тонким шаром срібла чи золота, а потім знову заливалося скляною масою. За козацьких часів були поширені справжні корали, а в дочок козацької старшини та шляхти не бракувало й перлів.

Користувалося попитом й гранатове

намисто, що пізніше замінилося скляним, подібним до гранатової барви.

Цікаво, що в будні дівчата одягали небагато намиста. Бо розсипаний разок чи загублений, за народними віруваннями, накликає біду. У одній з українських народних пісень згадується: Попід гаєм зелененьким дівчина ходила, Сумна, невесела – коралі згубила.

Коралики утонули, а хусточка плавле.

Ходить дівка попід воду, білі руки ломля. Але зовсім без намиста не можна було дівчатам ходити, бо воно оберігало від застуди. Пройшли з тих часів десятиліття, століття,, але намисто, змінюючи форму, колір, коштовний матеріал, й тепер служить оздобою для дівчат, жінок, бабусь.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)

Жіночі прикраси. Замітка в газету