З чого починається батьківщина. Твір на морально-етичну і патріотичну теми

День у день ось вже вісім років мене проводжає до школи і зустрічає після іанять бабуся. Звуть її Анастасія Деонтіївна. Це мати мого батька. До виходу на пенсію вона працювала вихователькою у дитячому садку.

Бабуся вміє малювати, ліпити з пластиліну, а ще вона рукодільничає: шиє, вишиває. Як каже моя матуся, на Анастасії Леонтіївні тримається наш дім. А готує обіди – пальчики оближеш!

Моїх друзів-восьмикласників вже давно ніхто до школи не проводжає і тим більше не зустрічає зі школи. Одного разу хтось із однокласників кинув на мою адресу:

“Матусин синок!” Я не образився, але виправив: “Бабусин онук”. Мені з бабусею цікаво. Поки ми йдемо до школи або повертаємося додому, вона розповідає новини; почуті по радіо або прочитані у газеті, згадує курйозні історії з життя нашої родини і свого. Отже, ми з бабусею друзі.

Так само турботливо, любовно бабуся опікується моїми батьками. “Та що ми, діти? – відбувається жартами батько. – Чи мало тобі турбот з нашим Ді-мою?” “Якщо це і турботи, то приємні!”, – звичайно відповідає бабуся.

Одного разу після обіду зарядив сильний дощ, а мати як на те пішла на роботу без парасольки. Бабуся

журилася: як же Аллочка (моя мати) добереться додому! Дивлюся – бабуся зазбиралася. На моє питання, куди можна йти у таку погоду, пояснила: “Піду зустрічати Алл очку і прихоплю для неї парасольку…”

Якось я вийшов зі школи і не побачив на звичному місці свою бабусю. Трошки почекавши, я вирушив додому. Там я дізнався сумну новину: бабусю забрала | серцевим нападом “швидка”. Ми по черзі чергували у палаті у бабусі, а батько, який ніколи яєчні собі не підсмажать, раптом спеціально для бабусі приготував якесь особливе яблучне пюре. Рецепт вичитав у календарі “Здоров’я”. “Кажуть, людям із хворим серцем яблука корисні”, – пояснив він бабусі.

Минув час, бабусю виписали, і ось ми знову йдемо з нею звичним маршрутом. “Як добре, Дімо, що у нас така дружна родина. Будь-яке лихо подолаємо разом, – сказала бабуся. – Якби всі родини були такими міцними, у нас була б країна щасливих людей. Тепер ти зрозумів, Дімо, з чого починається батьківщина?

З міцної родини, де кожен турбується один про одного”.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 3.50 out of 5)

З чого починається батьківщина. Твір на морально-етичну і патріотичну теми