Юрій Карлович Олеши (1899-1960)

Більшу популярність одержала в 20-і роки талановита книга Юрія Карловича Олеши (1899-1960) “Три товстуни”. Юрій Олеша працював у редакції залізничної газети “Гудок” разом з И. Ильфом і Е. Петровим. Він був там літературним правщиком-редактировал і готовив до печатки листа рабкоров, надаючи їм літературну форму.

У цей період і написав Ю. К. Олеша роман-казку для дітей “Три товстуни” (1928). Книга пронизана відчуттям оптимізму й молодості

Весела, приваблива, святкова фантастика “Трьох товстунів” допомогла письменникові показати

реальний мир, що оточує нас, повним чудес, яскравим і барвистим: “Цього разу день був чудесний: сонце тільки те й робило, що сіяло; трава була такий зеленої, що в роті навіть з’явилося відчуття насолоди; літали кульбаби, свистіли птаха; легкий вітерець розвівався, як повітряне бальне плаття”. У цьому світі живуть чесному, вірні слову, працьовиті й віддані друзі: зброяр Просперо, гімнаст Тибул, доктор Гаспар Арнери, маленька танцівниця Суок.

Юрій Олеша мав всі якості письменника-казкаря: його фантазія була живий, безпосередньої, бешкетний, вигадливої. Вона те саме що фантазії. Тому поетичні образи Ю. К.

Олеши доступні сприйняттю навіть самого юного читача

Наприклад, боротьба людей казкового міста із Трьома Товстунами являє собою алегорію, що зрозуміла дітям: “Але що стало із Трьома Товстунами? Їх повели в головний зал палацу, щоб показати народу. Робітники в сірих куртках із зеленими обшлагами, тримаючи рушниці напереваги, становили конвой. Зал блискав тисячами сонячних плям.

Скільки тут було людей! Але як відрізнялися ці збори від того, перед яким співала маленька Суок у день свого знайомства зі спадкоємцем Тутти!

Тут були всі ті глядачі, які плескали їй на площах і ринках. Але тепер їхні особи здавалися веселими й щасливими. Люди тіснилися, лізли один одному на спини, сміялися, жартували.

Деякі плакали від щастя. Ніколи таких гостей не бачили парадні зали палацу”.

Книга Ю. Олеши, створена в період будівництва соціалізму в молодій Країні Рад, розповідала про людей, які, прогнавши Трьох Товстунів, уперше вільно зітхнули, відчули себе щасливими. Джерела цієї казкової історії лежать у реальних подіях. Казка й минуле зненацька поєднуються в книзі Ю. К. Олеши, її фантастика тісно зв’язана среальностью.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)

Юрій Карлович Олеши (1899-1960)