Ярмиш Юрій – Біографія

Юрій Феодосійович Ярмиш (25 травня 1935, дніпродзержинськ) – український письменник, майстер авторської казки.

Народився в сім’ї вчителів у Кам’янську (з 1936 році дніпродзержинськ).

Навчався у середній школі № 4 міста дрогобич; середню освіту закінчив у місті Нікополь. У 1953 році Ю. Ярмиш вступив на факультет журналістики Київського державного університету імені Т. Г. Шевченка. 1958 року після закінчення університету почав працювати у Кримському державному видавництві у Сімферополі.

З 1963 року головний редактор журналу “Піонерія”.

З 1974 по 1988 рік головний редактор журналу Спілки письменників України “Радуга”.

Перша збірка казок (“Вітрисько”) вийшла 1960 року. У 1963 році Юрія Ярмиша прийняли у Спілку письменників України. доробок Юрія Ярмиша налічує понад 60 книжок казок, притч, байок, серед яких: “Золотий кораблик”, “два майстри”, “Чарівними стежками”, “Великий мисливець”, “Їжачок і Соловейко”, “Солодкий Марципан” та інші. Книжки письменника перекладено п’ятнадцятьма мовами, серед них англійською, болгарською, німецькою, французькою, іспанською та іншими мовами.

Літературна творчість

Юрія Ярмиша відзначена багатьма літературними преміями: премією журналу “Перець” (1970 р.), медаллю А. С. Макаренка (1972 р.), республіканською літературною премією імені М. Островського (1974 р., за книжки “Золотий кораблик”, “Сонечко”, “Вовчі окуляри”), Почесною грамотою Президії Верховної Ради України (1985 р.), літературною премією ім. Ю. Яновського (2001 р., за цикл новел-фантазій), премії Кабінету Міністрів України імені Лесі Українки за літературно-мистецькі твори для дітей та юнацтва 2006 року.

Юрій Ярмиш також займається літературознавством у галузі вивчення казки як літературного жанру та у галузі дослідження дитячої літератури. Юрій Ярмиш є членом міжнародного товариства дослідників літератури для дітей та юнацтва.

Чоловік мистецтвознавця Тетяни Кара-Васильєвої, батько економіста-міжнародника Андрія Ярмиша.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)

Ярмиш Юрій – Біографія