Ярмарок марнославства характеристика образу Седли Емілії

Седли Емілія – багата спадкоємиця, якій судилося пережити розорення батька, остракізм з боку свекра, що рахує її з Джорджем Осборном брак мезальянсом, загибель боготворимого чоловіка і через багато років – крах зв’язуваних з ним романтичних ілюзій, коли істину про легковажність і емоційну черствість цього полеглого при Ватерлоо офіцера стає неможливо втаювати від самої себе.

Неухильно доброчесна, така, що страшиться хоч би в дрібницях відступити від ригористичної моралі, до якої її з дитячих років привчали під дахом батьківського

будинку, де основною задачею завжди ставилися відповідальність, чесність і порядок, Э. виявляється явно непристосованою до умов і устоїв того “базару життєвої метушні”, який їй відкривається з початком дорослого життя. Її передбачувана доля – положення жертви занадто тверезих, майже неприкрито цинічних норм, яким підкоряється реальна дійсність. Історія Э.

– барвиста ілюстрація тези, проголошеної оповідачем, який переконаний, що “Ярмарок марнославства – місце суєтне, недобре, навіжене, повне усіляких надувательств, фальш і удаваність”. Коливання Теккерея, що спочатку хотіло помістити на

обкладинці портрет мораліста, який тримає мову перед публікою, але потім віддало перевагу малюнку, що зображує маріонетки і лялькаря в ковпаку з бубонцями, були викликані важливістю сюжетної лінії, пов’язаної з Э.

: вона вимагає швидше драматичної тональності, ніж кепкування. Проте навіть розповідь про її тяжкі поневіряння після розорення батька і смерті чоловіка містить в собі виразний відтінок іронії. Життєва непристосованість Э., яка довгий час не може усвідомити реальну ситуацію в усьому її жорстокому прозаїзмі і продовжує триматися штучних представлень, що відтіняють ходульною романтикою, викликає у оповідача і жалість, і скепсис, і долю уїдливості.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)

Ярмарок марнославства характеристика образу Седли Емілії