Яким був розвиток української мови

Недавно я поза Уралом Блукав і Господа благав, Щоб наша правда не пропала, Щоб наше слово не вмирало. Т. Г. Шевченко

Кожна національна Мова має свою історію, особливості формування, культуру. Історія української мови, як і самого народу, вельми трагічна. Але тернистий шлях її формування довів, що наша мова, нездоланна, заслуговує на пошану з боку інших Витоки нашої мови-неньки треба шукати ще в часи становлення Української державності VIII-IX ст. н. е., коли з’явилася потреба в писемно-літературній мові. Ця мова виникла на основі київського діалекту

з елементами народно-розмовного мовлення давньоукраїнської нації. Після прийняття християнства з кінця X ст. в Київській Русі поширюється ще Церковно-слов’янська мова, яка поступово витісняла давньоруську літературну мову. Тільки жива народна мова могла впливати на церковнослов’янську, надаючи їй своїх неповторних рис.

Українська мова розвивалася століттями. Тому нині можна стверджувати, що вона найбагатша і найрозвиненіша мова світу. Багато перепон зустрічала рідна мова на своєму шляху. Російський царат, Польща намагалися її знищити.

Але справжні Сини України не припиняли створювати українські

школи, видавництва, бібліотеки, збагачували світову літературу видатними творами української літератури. Події 1917 року відкрили українському народові шлях до власної державності, але через короткий час зусиллями більшовиків криваво була встановлена Радянська влада в Україні. Кривавий терор, голодомор, війни забирали найкращих дітей України. Але народ вижив, щоб передати нащадкам мову, культуру, пам’ять про події знущань. Їх зусилля не повинні залишитися марними.

Ми повинні зберігати нашу мову, культуру, менталітет, духовність. Хочеться промовити поетичними рядками з вірша Олександра Олеся: Як довго ждали ми… Уклін чолом народу, Що рідну мову нам зберіг, Зберіг в таку страшну негоду, Коли він сам стоять не міг…

Поступово українська мова відроджується, набуває свого довго­очікуваного положення в суспільстві. Саме від нас, Громадян України, залежить її майбутній розвиток. Тільки за таких умов ми будемо існувати як нація.

Хай розквітне наша мова солов’їна!


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)

alt

Дізнайтесь вартість своєї роботи

Безкоштовна оцінка замовлення!

Оцінимо за півгодини!

Яким був розвиток української мови