Який зв’язок існує між характером і професією?

У світі багато різних професій, як і багато людей із різними характерами. Мої друзі, наприклад, хочуть обрати різні спеціальності. Хтось мріє бути лікарем, а хтось, навпаки, просто жахається крові і всього подібного. Хтось хоче бути бухгалтером, а хтось ненавидить сидіти весь день та рахувати цифри.

Він прагне цікавої роботи, яка пов’язана з переїздами та спілкуванням з багатьма людьми. Вибір професії починається з того моменту, як ми поступаємо до вищого навчального закладу. Після закінчення 11 класів, ми складаємо зовнішнє незалежне оцінювання,

набираємо бали та з ними поступаємо до того вузу, який надасть нам необхідних для подальшого життя знань. Є, так би мовити, суто жіночі та суто чоловічі професії.

Як, наприклад, вчителька та муляр. Звісно, що в кожному правилі є свої винятки, і ми з вами знаємо вчителів-чоловіків та жінок, що працюють на будівництві. Та все ж таки, чому люди обирають різні професії?

Якось я запитав у своїх однокласників, ким би вони хотіли бути і чому. Люди наділені різними здібностями. Хтось пише вірші, хтось помножує усно шестизначні числа. Ось, наприклад, я. Мені завжди до вподоби була робота, що пов’язана з аналізом,

де треба приймати якісь рішення. Я люблю математику та фізику, незважаючи на те, що це досить складні науки.

Мені подобається розв’язувати задачі, доводити теореми та виводити формули. Багато моїх однокласників не розуміє мене. Думаю, що в мене просто аналітичний склад розуму, як то кажуть, і я буду добре справлятися з такою роботою, де треба аналізувати інформацію та приймати рішення.

Я хочу бути фінансовим аналітиком або менеджером. А моя сусідка по парті, Даша, мріє стати акторкою. Вона завжди бере активну участь у житті нашого класу, в усіх-постановках, що ми проводимо, в КВН, їй ніколи не силиться на одному місці. її улюблені предмети – українська та зарубіжна літератури, вона любить англійську. Якось я запитав Дашу, чи змогла б вона бути бухгалтером, і вона відповіла, що то було б найгірше для неї, бо це нудно і нецікаво.

А я ставлюся добре до цієї роботи. Мій друг Боря, чесно кажучи, не дуже полюбляє школу, і його найбільша мрія – скоріше її закінчити. Але він все ж таки думає про своє майбутнє. Він хоче вступити до інституту фізичної культури і стати тренером з плавання.

Декілька моїх однокласниць хочуть вчитися на економічному факультеті. Та що цікаво, економіка їм не дуже подобається, але вони кажуть, що всі туди зараз ідуть, і тому вони теж підуть. На мій погляд, це люди, які ще просто не встигли зробити свій вибір, а можливо, проста не хочуть його робити. їх характер досить м’який, я б сказав, що вони просто “пливуть за течією”. Такі люди, як правило, не добиваються якихось досягнень у своєму житті.

А ще є така особлива категорія людей, яким десь поталанить, щось вони знають, десь домовляться. І в результаті часто досягають успіхів не менших, ніж ті, що сидять над книжками та докладають багато зусиль для того, щоб отримати добрий результат. Причому виходить це в них без напруги, якось само собою. Якщо такі люДи ще можуть організувати щось, наприклад, похід до лісу або просто дискотеку в класі, то це тільки додає їм “цінності”. Буває, що вони прогулюють школу або сперечаються з вчителями, та це не від їхнього поганого ставлення до уроків чи вчителів, а лише від того, що для них неможливо жити за якимось встановленими законами.

Вони просто намагаються трохи “підправити” їх під себе Часто вони знаходять себе у підприємницькій діяльності. Чому? Тому що саме там вони самі встановлюють для себе графік роботи, правила поведінки в офісі та все інше. Вони самі собі господарі і ні від кого не залежать.

Ось на таких близьких усім нам зразках я показав, як залежить вибір майбутньої професії від характеру людини.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)

Який зв’язок існує між характером і професією?