“Як я розумію прислів’я “Гуляєш – кричи, сів їсти – мовчи”

Українська народна мудрість просто переповнена дивними і надзвичайно цікавими прислів’ями та приказками, які справляють на всіх людей надзвичайно сильне враження. Але є й такі приказки та прислів’я, значення яких далеко не так добре зрозуміле, як нам хотілося б. Приміром, такий прислів’ям є слова “гуляєш – кричи, сів їсти – мовчи”. З одного боку, значення цього виразу далеко не так добре зрозуміло, як хотілося б. З іншого боку, нашим обов’язком є необхідність у ньому розібратися, що зрозуміти зміст.

Люди можуть розуміти

це прислів’я, як і будь-яку інше, зовсім по-різному. Кожна людина мислить суб’єктивно і робить власні висновки, точно так само це роблю і я. Думається, що для початку дане прислів’я слід розділити на кілька окремих висловлювань. По-перше, гуляєш – кричи. Чому потрібно кричати під час прогулянок? Як мені здається, це потрібно для того, щоб тобі стало веселіше і цікавіше гуляти.

Будь-яка гулянка або подібний захід у всіх без винятку випадках має і переслідує одну-єдину мету – зробити проведення часу більш цікавим і захоплюючим. Люди завжди збираються в гурти тільки для того, щоб весело провести час, все

інше в даному випадку не так важливо і принципово. Так що кричати під час того, як гуляєш, в принципі, абсолютно нормально.

Більш того, це адекватно, і ніхто не зробить тобі зауваження за твою неправильну поведінку. А ось з прийомом їжі справа йде трохи інакше. Ми завжди можемо почути від багатьох мудрих людей фразу про те, що краще всього їсти мовчки. Чому так?

Яка в цьому логіка? Як мені здається, їсти мовчки потрібно з кількох причин. По-перше, якщо людина їсть і не відволікається, вона менше з’їсть і буде сита. По-друге, якщо ти говориш і їж одночасно, існує ймовірність того, що ти просто вдавишься.

По-третє, якщо ти їси не на самоті, і при цьому говориш, то можеш заважати їсти комусь іншому. Саме тому будь-які розмови під час прийняття їжі можна з упевненістю називати недоречними.

Як мені здається, ті, хто склали це прислів’я, створили його, хотіли показати людям, що в кожній ситуації потрібно вести себе відповідним чином. І вони підібрали для цього дійсно доречні приклади. У той час як гучний крик може бути доречним під час гулянь, навіть тиха розмова абсолютно недоречна під час трапези. Саме так я і розумію цей вислів, з упевненістю вважаючи, що саме таке трактування є єдино вірним.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)

“Як я розумію прислів’я “Гуляєш – кричи, сів їсти – мовчи”