Як я бачу образ автора у романі “Євгеній Онєгін”

У ліричних відступах виникає образ автора, свідка чи учасника подій, що викладають, оповідача, близько тс серця приймає все, що відбувається з його героями. Сумно-іронічний, глузливий і дотепний, задушевний співбесідник і глибокий мислитель – людина і поет-громадянин – таким постає перед нами Пушкін, розкриваючи свої думки, почуття, настрої, ділячись спогадами про минуле і мріями про майбутнє. Онєгін – це його “добрий приятель “, з яким поет у свій час був близький.

Як і його герой, Пушкін зневажає світське суспільство, страждає,

шукає шляхи до іншого життя. Однак автор попереджає читача, що ототожнювати його з Онєгіним не можна:

Завжди я радий помітити різницю Між Онєгіним і мною…

Пушкін пристрасно любить життя. Як повно і нескінченно різноманітно це почуття! Жити – значить відчувати всю повноту життя, випробувати все: “ворожнечу, любов, печаль і радість “, щоб” пристрастей гра “” терзала душу “, щоб найщасливіші дні” життя мирної “змінювалися” гарячкою рим “. Жити – значить мріяти про свободу, і прагнути до неї, і боротися за неї.

Минають роки З’являються нові глави, і ми бачимо, як змінюються

настрої поета, як стає все більш глибоким і гострим його погляд, серйозніше тон розповіді. Трагічні події середини 20-х років накладають свій відбиток на тон, ліричних відступів: з’являються сумні роздуми про що йде молодості, про прожите життя, про поезію, яка, як сподівається поет, не дає

Охолонути душі поета, Озлобитися, зачерствіти І, нарешті, закам’яніти У людській захват світла, У цьому вирі

У восьмій главі Пушкін згадує історію розвитку свого творчого шляху (метафоричний образ Музи) від романтизму до реалізму. Отже, поряд з героями роману йде великий гуманіст, людинолюб і пристрасний борець проти того, що губить життя, високі прагнення, найкращі людські почуття.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)

Як я бачу образ автора у романі “Євгеній Онєгін”