“Як порозумітися з людиною”

Життя будь-якої людини тісно пов’язане з життям інших, кожному з нас часто доводиться заводити нові знайомства і спілкуватися з великою кількістю найрізноманітніших людей. Досить важливо вміти при знайомстві справити хороше враження на нового знайомого і привернути до себе його увагу. Бувають різні ситуації – це і нові колеги на роботі, і нові люди в компанії друзів, і знайомство з новими діловими партнерами.

Треба знати, що існує декілька досить простих способів, які дозволяють з легкістю знаходити спільну мову з самими різними

людьми.

Перш за все, до людини завжди треба звертатися за ім’ям. Адже ім’я кожній людині дається при народженні і кожен з нас дорожить цим ім’ям. Дуже добре буде, коли перед знайомством у спільних друзів можна буде дізнатися, як звуть нову людину. Уже при знайомстві людина це оцінить і відчує, що до неї, як до особистості, виявили інтерес і належну повагу.

Треба пам’ятати, що звертаючись до людини за ім’ям, ви отримуєте можливість несвідомо розташувати і здобути позитивне ставлення вашого співрозмовника до вас.

При розмові з новим знайомим обов’язково треба дотримуватися правил етикету, не варто

задавати непристойних або занадто особистих питань, в ніякому разі не треба цікавитися його матеріальним положенням. Не варто у розмові кого-небудь критикувати, бо об’єкт критики може бути добрим товаришем вашого нового знайомця. Ні в якому разі не треба підвергати критиці і родичів вашого знайомого, бо це майже стовідсоткова гарантія того, що ви не тільки не отримаєте нового друга, а ще й наживете собі ворога.

Треба пам’ятати і про старе та вірне прислів’я “Зустрічають по одягу, а проводжають по розуму”. Перше враження у будь-якому випадку є найважливіше і надовго залишається у пам’яті людей. Тому збираючись піти туди, де гарантовано будуть нові люди, одягатися треба відповідно обставин.

Обов’язково треба бути ввічливим, не скупитися на компліменти та при цьому слід бути обережним, щоб не переграти і не відштовхнути людину занадто нав’язливою поведінкою. Говорити треба виразно, але ні в якому разі не підвищуючи голос. Якщо доводиться часто спілкуватися у ділових колах, то треба попрацювати над постановкою голосу в домашніх умовах, щоб вміти говорити без тремтіння і сумнівів у своїх словах. Інакше можуть подумати, що Ви – слабка та беззахисна людина.

Та коли перестараєшся, можна, навпаки, скласти враження злої, грубої та агресивної людини.

Для порозуміння з людиною краще усього треба дізнатися про цікаві їй теми та про її інтереси і ні в якому разі не вести розмови про те, що не подобається або що неприємно вашому співрозмовнику. Крім того, треба якомога менше говорити про себе і якомога більше слухати свого знайомого. Ми усі дуже різні люди з найрізноманітнішими інтересами, але при бажанні завжди можна знайти спільну тему.

Ось і треба акцентувати увагу на тому, що цікаво обом. Це дозволить протікати розмові без зайвих пауз, без напруги, легко і вільно. У таких обставинах неважко знайти нові теми для розмови та предмети обговорювання.

Якщо ви тільки-но познайомилися з людиною, ні в якому разі не треба критикувати висловлення та думки співрозмовника, навіть якщо ваш погляд не співпадає з поглядом нового знайомця. Тим паче, що кожна людина має право на свою особисту думку. Якщо все-таки знадобиться у чому-небудь не погодитися, робити це треба невимушено, м’яко та обережно, не нав’язуючи своєї точки зору.

Уміння буди гарним співрозмовником дуже важливе для набуття порозуміння з людьми, але набагато важливіше уміння бути гарним слухачем. Розмовляючи з людиною, треба слідкувати за тим, щоб ваша розмова не перетворилася на монолог одного із співрозмовників. Причому однаково нецікавою буде розмова і в тому випадку, якщо ви не будете давати своєму співрозмовнику навіть слово вставити у розмову, так і тоді, коли ваш співрозмовник буде розповідати щось сам і при цьому не відчувати вашої підтримки. Хоча люди і люблять розповідати про себе, про свої досягнення і успіхи, але при цьому їх треба підтримувати нічого не значущими фразами і робити це треба навіть тоді, коли вам зовсім не цікаво. А ось лестощі і лицемірство більшість людей бачить за версту, це їх насторожує і відлякує.

Треба вміти слухати уважно, проявляти інтерес до розповіді і намагатися не перебивати. Таку коректну поведінку обов’язково оцінять віші співрозмовники.

Не менше уваги треба приділяти своїм жестам і позі, яку ви займаєте при розмові. Недоброзичливий погляд чи кам’яне обличчя ніяк не розташовують до подальшої бесіди і є вірним засобом заробити негативне ставлення співрозмовника. А ось посмішкою дуже легко розташувати до себе співрозмовника і дати йому знати, що з ним цікаво.

Тому обов’язково посміхайтесь при знайомстві та при першій розмові із новою людиною. Щодо пози, то тут треба бути поверненим до співрозмовника, а корпус бажано трохи нахилити в бік людини, що розповідає. Руки повинні бути розслаблені і розкриті вгору долонями. Це позначає, що ви щирі і відкриті, а для підтвердження цього можна встановити ще і візуальний контакт.

За позою свого співрозмовника теж можна визначити, чи подобаєтеся ви йому, чи ні.

На закінчення хочеться сказати, що перераховані вище способи універсальні і багато в чому пов’язані між собою, проте застосовувати їх потрібно все ж таки з урахуванням конкретної ситуації. У людей, які нас оточують і зустрічаються на нашому життєвому шляху, дуже різні характери і пристрасті, хтось любить поговорити, хтось вислухати, а хтось і зовсім віддає перевагу самотності. Щоб заслужити їх розташування людини, про це теж важливо пам’ятати.

Вміючи розбиратися в людях, за бажанням з кожним з них можна знайти спільну мову. Лише потрібно бути доброзичливим і відкритим, обов’язково проявляти інтерес до розмови і самого співрозмовника.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 3.50 out of 5)

“Як порозумітися з людиною”