“Я не агаву змалював а своє життя”. Михайло Коцюбинський

Михайло Михайлович Коцюбинський народився 17 вересня 1864 року в місті, що розкинулося на мальовничих берегах Південного Бугу. Батько митця, який не бажав терпіти різні утиски і несправедливості з боку можновладців, був змушений досить часто переїжджати з місця на місце, постійно змінюючи свою роботу. Звісно, з разом з ним переїжджала і родина. Дитинство М. Коцюбинського пройшло у Вінниці, і після того йому доводилося жити то у селі, то знов у якомусь місті, але він залишався все ж на тім, багатим природними скарбами, прекраснім і теплім Поділлі.

Саме на Поділлі народилася і розвинулася велика любов майбутнього письменника до людей та природи, саме тут виникло і залишилося на все життя його захоплення історичними подіями та культурними традиціями рідного краю.

Поділля було головною життєвою школою Коцюбинського, бо ще підлітком він бував на ярмарках, щоб слухати тамошніх лірників, яких на Поділлі було у той час досить немало. Зачарований привабливістю пісень рідного краю, Михайло Коцюбинський вже з дев’ятирічного віку починає складати пісні на взірець народних. У наш час Михайло Коцюбинський займає найвищу сходинку серед таких видатних діячів української

літератури і письменників, що усе своє життя вели боротьбу за щасливе майбутнє своїх співвітчизників, серед яких Тарас Шевченко, Леся українка, Іван Франко та інші, не менш видатні діячі національної культури.

Наснажені передовими подіями епохи твори видатного українського письменника були звернені у майбутнє. Завдяки художнім образам вони промовляють до нас персонажами виняткової краси, розповідають про життя і мрії нашого народу, допомагають виховувати в наших співвітчизниках дорогоцінні почуття добра, людяності та патріотизму. Михайло Коцюбинський є мужнім поборником загальнолюдського гуманізму, дружби народів та демократії. “Він дуже часто говорив про демократію, про народ, і завжди це було якось особливо приємно слухати і повчально…

Людяність, краса, народ, Україна – це улюблені теми розмов Коцюбинського, вони завжди були з ним, як його серце, мозок і славні ласкаві очі”, – відзначав Максим Горький. Творчість видатного українського письменника відіграла досить значну роль у визвольній боротьбі українського народу. Сповнені незвичайною художньою красою твори письменника справили надзвичайний вплив на подальший розвиток національної літератури. Сьогодні більшість майстрів художнього слова вважають себе учнями М. Коцюбинського.

Серед них такі відомі діячі української літератури, як Гончар та Довженко, Васильченко, Стефаник, Черемшина та інші. Великий чарівник художнього слова створив настільки цінні твори, що сьогодні вони вважаються творами світового значення. Вони присвячені найважливішим політичним та суспільним подіям, що відбулися під час життя видатного письменника.

Більшість його творів відображують життя українського народу, життя яскравих його представників, серед яких і сам письменник, який стверджував, що у своїх творах “Я не агаву змалював а своє життя”.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 4.00 out of 5)

“Я не агаву змалював а своє життя”. Михайло Коцюбинський