Хліб – батько, вода – мати – І варіант

8 клас

І варіант

Треба привчити себе все життя шанувати хліб. Не дивитися, що в магазинах його достатньо, що коштує він недорого. Треба пам’ятати, що кожна хлібина – це скарб, що в ній – нелегка праця багатьох людей. Часто навіть одна скоринка хліба рятувала людині життя підчас голоду або війни. Зараз ми можемо піти до крамниці і купити буханець, знаючи, що голод нам не загрожує.

Та хіба це дає нам право недбало ставитися до хліба?

З давніх часів хліб вважався святим. Ніколи не було такого, щоб хтось кинув кусень на землю. Ні!

З’їдали

все, навіть крихти. До хліба ставилися з повагою, він був справжнім господарем у хаті. І це не дивно. Без хліба людина померла б з голоду.

Ніщо не дає такої життєдайної сили, як хліб та вода.

Так, вода – це наша мати. Вона тамує спрагу, дає прохолоду, дарує життя. Як відомо, у виникненні життя на Землі, формуванні клімату на нашій планеті провідна роль належить воді. Вода – це сила землі.

Це саме життя. Квіти в’януть без її чудодійної сили, звірі помирають від спраги, гинуть урожаї. Вважають, що вода також має магічні властивості: якщо скупатися у річці, то потік забере злу долю; водою проводять

хрещення, дівчата ворожать, дивлячись у діжку з водою.

Людина не може прожити без води, бо вода – це основна частка усіх живих організмів. Як казав французький біолог Е. Дюбуа-Реймон, живий організм є жива вода. Вона насичує людське тіло, а коли починається зневоднювання організму, приходить старість.

Отже, хліб та вода – це святині для кожної людини. Ми повинні з повагою ставитися до того, що дарує нам життя і природа.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)

Хліб – батько, вода – мати – І варіант