Втілення у байці погляду народу на чиновництво, оцінка його дій (за байкою “Ведмежий суд”) – ІІІ варіант ЄВГЕН ГРЕБІНКА

8 клас

(за байкою “Ведмежий суд”)

ІІІ варіант

Є. Гребінка, як і всі передові люди того часу, вважав, що кріпацтво – лад несправедливий. Протест ліберальної інтелігенції проти несправедливостей соціального устрою письменник відобразив у своїй байці “Ведмежий суд”.

Байкар змальовує несправедливий суд. Попелястого Вола, що уособлює собою селянина, Лисичка звинуватила у тому, що він “на панській винниці пив, як мошенник, брагу, їв сіно, і овес, і сіль”.

Це безглузде звинувачення. Адже для Вола природно їсти сіно

і овес, однак “суддею був Ведмідь, Вовки були підсудки”. А від цих хижаків справедливості чекати даремно.

Вони б нічого не зробили, якби підсудним був такий же хижак, який би “їв собі м’ясиво”. Але Віл – беззахисна і спокійна тварина, до того ж гладенька – не викликав співчуття чиновників. Усе це тільки підштовхнуло їх до жорстокого вироку:

Так за такі гріхи його четвертувать.

І м’ясо розідрать суддям на рівні часті.

Зрозуміло, що вирок, зумовлений вигодою панів – хижаків, був несправедливим, а суд, що тривав “трохи не цілі сутки”, був лише подібним до справжнього суду. Це підтверджує

і той факт, що донощику Лисиці віддали ратиці від Вола.

Правдива картина судового свавілля, повна безправність беззахисного підсудного передає важке становище селянина у кріпацький Росії. Є. Гребінка зобразив у байці погляд народу на чиновництво, висміяв тогочасну судову систему.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)

Втілення у байці погляду народу на чиновництво, оцінка його дій (за байкою “Ведмежий суд”) – ІІІ варіант ЄВГЕН ГРЕБІНКА