Втілення у байці погляду народу на чиновництво, оцінка його дій (за байкою “Ведмежий суд”) – ІІ варіант ЄВГЕН ГРЕБІНКА

8 клас

(за байкою “Ведмежий суд”)

II варіант

Є. Гребінка писав багато: байки, вірші, повісті, романси й оповідання, нариси тощо. Але перше визнання й славу Є. Гребінці принесли байки. Письменник художньо переосмислював здобутки попередників.

Великий вплив на нього мала творчість Крилова, теми якого він часто запозичував, але завжди подавав їх своєрідно, вносячи у свої байки український пейзаж і світогляд українця.

Тема соціальної несправедливості переважає у творах Є. Гребінки. Більшість його байок спрямована проти поміщицької

сваволі, несправедливості та інших потворних явищ тогочасного суспільства. У байці “Ведмежий суд” Є. Гребінка викриває несправедливий кріпосницький суд.

Тема запозичена з байки Крилова “Крестьянин и Овца”, але Є. Гребінка знайшов оригінальне її втілення. В алегоричних образах Ведмедя, Вовків і Лисиці висміюються царські судові урядовці. Судять Вола, на якого подала скаргу Лисиця. Він не зробив нічого протиприродного: “їв сіно, і овес, і сіль”. Але судді стали “його по-своєму судить”.

Вола засуджують до страти через те, що він їв сіно, а не м’ясо. Так автор підкреслює різницю між

Волом та його судцями-хижаками. Він винен, бо не належить до їхнього табору. Алегорічний образ Вола – це беззахисний селянин-кріпак, приречений на загибель у тогочасних умовах.

За маскою Лисиці криється донощик, панський підлабузник. Їй теж перепадає ратиця з панського столу.

Ідейний зміст твору наскрізь прозорий. Навіть сама назва байки – “Ведмежий суд” – є афористичним узагальненням хижацької сваволі панів над безправними селянами.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)

alt

Дізнайтесь вартість своєї роботи

Безкоштовна оцінка замовлення!

Оцінимо за півгодини!

Втілення у байці погляду народу на чиновництво, оцінка його дій (за байкою “Ведмежий суд”) – ІІ варіант ЄВГЕН ГРЕБІНКА