“Воля і любов – дві стихії. За твором “Дорогою ціною”

Воля і любов – це два поняття, які мають дуже близький зв’язок. Саме любов змушує людину здійснювати найсміливіші вчинки у своєму житті, завдяки любові людина насмілюється на те, на що їй ніколи і ні за що не вдалося б наважитися, якби вона не мала її. Цій тезі існує просто величезна кількість самих якісних прикладів у літературі. Письменники, будучи людьми розумними і творчими, завжди могли розуміти, що любов невіддільна від волі, що закохана людина перетворюється і знаходить дивовижні для себе якості.

Розумів це також і Михайло Коцюбинський,

який написав твір під назвою “Дорогою ціною”.

Головними дійовими особами творіння Михайла Коцюбинського є хлопець на ім’я Остап і дівчина на ім’я Соломія. Остап і Соломія не могли жити в умовах кріпацтва, двоє цих молодих людей прагнули до чогось кращого, до світлого і успішного життя, але вдома жити так було просто неможливо. Закохані люди завжди дуже хочуть бути щасливими і долати всі свої проблеми, саме з цієї причини у них найкраще виходить йти на вольові вчинки і дії.

Вони вирішили виїхати з будинку, першим покинув його Остап. Але його дівчина, Соломія, проявила свою сильну волю через

любов і не побоялася відправитися услід за коханим. Щоб бути непоміченою, вона навіть зважилася обрізати своє волосся.

Але на цьому прояви волі цих закоханих людей не закінчилися. Надалі Остап був дуже сильно поранений, за останні гроші Соломія віддала його на лікування циганам. Але через якийсь час він був заарештований. Після цього Соломія зважилася проявити свою волю ще раз – вона намовила свого знайомого Івана відбити Остапа у загарбників. На жаль, в кінцевому підсумку, це бажання привело до власної загибелі Соломії – волю, щоб бути разом з коханим, вона проявила в останній раз, оскільки була убита в бою.

Остап вижив і решту життя пам’ятав Соломію – приходив на берег річки, де йому здавалося, що Соломія кличе його до себе.

Є такі явища, які найчастіше слідують один за одним рука об руку. Такими явищами є любов і воля. Для закоханої людини зазвичай не становить ніякої складності відмовитися від чого-небудь і проявити при цьому свою волю заради кохання.

Відмінні приклади були показані Михайлом Коцюбинським у його творі “Дорогою ціною”. У ньому він описав кілька вольових вчинків Соломії, котра дуже любила свого Остапа, та навіть у найскладніші моменти життя проявляла найкращі людські якості, щоб допомогти йому.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 4.00 out of 5)


“Воля і любов – дві стихії. За твором “Дорогою ціною”