Відповіді до теми: Есхіл “Прометей закутий” давньогрецький театр

1. З яких трьох основних частин складався давньогрецький театр? Відповідь: З орхестри, скене, театрону. 2. Який основний конфлікт зображено в трагедії Есхіла “Прометей закутий”? Відповідь: Зіткнення влади деспота Зевса з правдоборцем Прометеєм. 3. Коли закінчаться страждання Прометея?

Відповідь: Коли Зевс зійде з трону. 4. Кому розповідає Прометей про те, яких ремесел він навчив людей? Відповідь: Океанідам. 5. Хто з дійових осіб трагедії називає Прометея “вогне-крадцем”, “мудрієм гостроязичним”, “богів зрадливцем”, а “людей

шановником”? Відповідь: Гермес.

6. Чому Прометей не розкриває таємниці про падіння Зевса? Відповідь: Якщо Прометей не розголосить таємниці, то він позбавиться від мук. 7. Якими словами Прометея закінчується трагедія Есхі-ла?

Відповідь: “Я страждаю безвинно”.

8. Розкрийте значення терміна “драма” як літературного роду. Відповідь: Драма – один з трьох літературних родів, що змальовує світ у формі дії. 9. Що таке монолог? Відповідь: Монолог – промова однієї особи. 10.

Чому Есхіла називають “батьком” давньогрецької трагедії? Відповідь: Есхіл увів у свої трагедії другого актора і тим

самим змінив побудову п’єси. 11.

Хто з українських поетів є автором цих рядків? – Я честь віддам титану Прометею, – що не творив своїх людей рабами, – що просвітив не словом, а вогнем, – боровся не в покорі, а завзято… – Відповідь: Леся Українка. 12. Завдяки яким рисам характеру образ Прометея вважають “вічним”?

Відповідь: Нескореності, мужності, витримці, силі духу, волелюбності, готовності боротися за щастя людей.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 2.50 out of 5)

Відповіді до теми: Есхіл “Прометей закутий” давньогрецький театр