“Весь світ мені чужий, і я чужий для світу. За творчістю Джорджа Байрона”

Деякі письменники істотно відрізняються від інших за своїм способом життя, способом мислення і ще багатьом аспектам. Далеко не всі письменники сучасності, та й ті, хто творив у минулому, дійсно здатні своїм власним життям підтвердити і продемонструвати свою творчість. Це дійсно складно виконати, для цього необхідно набратися сил і сміливості, стати досить мудрим і вмілим.

Але все ж є такі, хто здатний на це. Одним з них є англійський письменник, який творив в рамках жанру романтизм, Джордж Гордон Байрон.

Одним з найвідоміших творів автора

є поема “Паломництво Чайльд-Гарольда”. Багато хто називає цю поему автобіографічною, що ще раз підтверджує, що Байрон не просто фантазував у своїх творах – він дійсно переживав в житті те, про що писав книги. Певна частина сюжетної лінії цього твору пов’язана з подорожжю англійського письменника по країнах Середземного моря, а саме по Іспанії, Албанії, Греції, а також по території Егейського моря.

Основною ідеєю цієї поеми є те, що людина сама по собі ніколи не може повною мірою усвідомити всю ступінь тієї досконалості, яку вона здатна досягти в своєму житті. Усім своїм життям Байрон підтвердив цю проблему

– він одночасно шукав щось, але втрачав впевненість у собі, що змушувало його думати, що він чужий для цього світу, як і світ є чужим для нього. Але ця фраза була вперше вжита автором лише в його поемі під назвою “Манфред”.

Цей твір показує його головного героя, який прагнув відшукати щось, але ніяк не може цього зробити. Все це викликає лише одну думку – кінцевою відповіддю на всі питання є виключно смерть. Саме про це і йдеться в останніх рядках поеми – там герой констатує і звертається до читача з думкою про те, що смерть зовсім не страшна.

Безумовно, враховуючи автобіографічність творчості Байрона можна з упевненістю констатувати, що автор думав точно так само, як говорили герої його творів. У зв’язку з цим читати твори Байрона дуже захоплююче, навіть з урахуванням того, що всі письменники-романтики вкладали душу у свої літературні творіння.

Який би не був письменник, він унікальний по-своєму. Джордж Гордон Байрон став автором великої кількості поем, кожна з яких може вразити читача по-своєму, відкривши перед ним новий світ пригод. Особливо про пригоди цікаво читати тому, що про них написала людина, яка вважала себе чужою для цього світу.

Гордон Байрон сказав про це словами героя своєї поеми “Манфред”, навряд чи у когось повинні виникати сумніви в тому, що це дійсно так.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)

“Весь світ мені чужий, і я чужий для світу. За творчістю Джорджа Байрона”