В ПОРОЖНІЙ КАТІ СУМНО Й НОЧУВАТИ (інтер’єр)

Внутрішнє планування українського житла передбачає піч (уособлення родинного вогнища), що завжди займає внутрішній кут хати й обернена своїм отвором до фасадної стіни, у якій робляться вікна. Традиційна українська хата має, як правило, не менше трьох вікон. До речі, з появою віконного скла великих розмірів швидко набули широкого побутування вікна на три шибки. (Триподільна система – явище не випадкове, адже й житло також по вертикалі поділяється ва три частини: призьба, стіни, дах.) Вздовж бічної (причілкової) стіни мусить стояти стіл, функцію якого може виконувати скриня. Біля столу попід тильною (задньою, запічною, напільною, примісткою) стіною розміщують довгу дерев’яну лаву, а з зовнішнього боку – маленький переносний ослінчик.

Простір між піччю та причілковою стіною заповнюється дерев’яним настилом на стовпчиках, піднятим на рівень лежанки печі (піл, приміст).

У хаті завжди зберігається якесь начиння. У справжньої газдині все на своєму місці – так і лад тримається, і зручно самим господарям.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 3.00 out of 5)

В ПОРОЖНІЙ КАТІ СУМНО Й НОЧУВАТИ (інтер’єр)