“Українська гостинність. Яка вона?”

Представники всіх народів люблять спілкування і гостей, виключенням з цього правила не є і українці. У всі часи українці ходили один до одного в гості, причому далеко не завжди за запрошенням. Природно, що у кожного народу є особливості гостинності, точно так само вони є і у жителів України.

У першу чергу необхідно згадати надзвичайну і щиру радість при появі гостя в оселі українця. Далеко не всім народам це притаманно. Згадуючи деякі народи західної Європи можна сказати, що непроханих гостей там не дуже-то й люблять. Наприклад, якщо ви вирішите

відвідати когось спонтанно без запрошення і попереднього повідомлення, вас можуть навіть не впустити в будинок і просто звернути на порозі. Далеко не так все відбувається в українців.

Навіть якщо ви прийдете без запрошення, вам будуть дуже раді, обов’язково нагодують, напоять, спробують розважити і зробити ваш час в гостях незабутнім. Вже тим більше це застосовно до випадків, коли візит відбувається на запрошення. Жодне з найважливіших сімейних свят, будь то чийсь День Народження, новорічні та різдвяні свята, весілля та багато іншого, не обходяться без великої кількості запрошених відсвяткувати разом

з вами людей. При цьому господарі беруть на себе всі витрати по організації заходу і намагаються максимально догодити кожному з присутніх гостей.

У той же час не можна сказати, що прийом гостей – це одностороння милість. Гості теж щиро хочуть порадувати господарів і зробити їм приємно, а тому ніколи не приходять з порожніми руками. Дуже часто вони дарують господарі якісь гостинці, іноді вони бувають досить цінними.

У зв’язку з усім вищезазначеним можна сміливо сказати, що українська гостинність є по-своєму унікальною і не має аналогів. Чим же зумовлена??така любов до гостей з боку наших співвітчизників? Якщо говорити про сучасність і гостинність нас і наших сучасників, основним фактором є повага до традицій.

Українець зазвичай має консервативні погляди на суспільство і дотримуються відповідних принципів у своєму житті, а тому дуже неохоче відмовляється від традицій, а у випадку з традицією гостинності це навіть дуже добре. Якщо ж міркувати про причини зародження гостинності на нашій землі, можна згадати одну з легенд, згідно з якою гість – це втілення Бога, а його хороший прийом може принести господарям оселі щастя.

Українці поводяться максимально гостинно не тільки по відношенню до тих, хто відвідує їх будинок, а й до гостей своїх міст, тобто туристам. За прикладом цього далеко йти не треба – у 2012 році на території країни відбувся Чемпіонат Європи з футболу, який був проведений дуже якісно і порадував всіх іноземних гостей України.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)

“Українська гостинність. Яка вона?”