Україна у творчості О. Довженка (за твором О. Довженка “Україна в огні”)

І. О. Довженко – найвидатніший митець і культурний діяч світу, класик українського мистецтва і літератури, носій ідеалів добра і краси.

II. Кіноповість “Україна в огні” – твір про трагедію українського народу за часів фашистської навали.

1. Україна – центральний образ твору (любов О. Довженка до рідної України; відбиття у кіноповісті найтяжчих сторінок Великої Вітчизняної війни – її початку, відступу радянських військ, чорних днів фашистської окупації України; чесна неприхована правда про перший період війни; звинувачення

письменника в трагедійному звучанні цього твору; замовчення твору понад двадцять років; перша публікація 1966 р. з багатьма цензурними купюрами).

2. Доля жінок під час війни – найтрагічніша сторінка історії України (Тетяна Запорожець – берегиня роду;доля жінки-полонянки; створення Олесею Запорожець навколо себе краси і любові; трагічний образ Христі – жінки в окупації; звинувачення її у зраді; збереження жінками людської гідності у страшні часи початку війни).

3. Доля Лавріна Запорожця, простого селянина-хлібороба – це доля українського народу (пробудження в Лавріна перед обличчям смерті “нелюдської

жадоби життя”; з козацьким завзяттям кидається він у нерівний бій за життя і перемагає; уособлення в цьому епізоді сили і безсмертя українського народу; заклик Довженка устами Лавріна Запорожця “якщо й судити людей, то по закону народного лиха” – бути гуманістами, ненавидіти будь-яке насильство).

III. Гуманістичний пафос кіноповісті О. Довженка “Україна в огні” (один із перших творів, в якому на тлі смертельного двобою з фашизмом ставились проблеми гуманізації суспільства й людини).


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 4.50 out of 5)

Україна у творчості О. Довженка (за твором О. Довженка “Україна в огні”)