Убити під Москвою – Костянтин Воробйов

Рота кремлівських курсантів йде на фронт. Дія відбувається в листопаді 1941 р.; фронт наближається до Москви. По дорозі курсанти зустрічають спецзагін військ НКВД; коли рота приходить у підпорядкування піхотного полку з московських ополченців, з’ясовується, що кулеметів немає: у курсантів залишаються тільки самозарядні гвинтівки, гранати і пляшки з бензином. Потрібно рити окопи, і взвод лейтенанта Олексія Ястребова швидко виконав завдання.

З’являються німецькі літаки, але поки не бомблять. До позиції взводу підходять вийшли з оточення

бійці, серед яких – генерал-майор, командир дивізії. З’ясовується, що прорваний фронт і сусідня село зайнята німцями.

Починається обстріл, вбито шестеро курсантів і політрук. Капітан Рюмін, командир роти, одержує наказ відступити, але поки він посилав зв’язкового в штаб полку, рота виявилася оточена німцями. Капітан вирішує йти в наступ. Рота оточує зайняте німцями село і раптовим ударом займає його.

Олексій у першому близькому бою відчуває страх і огиду – йому доводиться убити німця.

Бійці підходять до лісу – але тут починається літаковий наліт, бомбардування, а за літаками в ліс входять

танки і піхота німців. Впавши на землю, у воронку, Олексій опиняється поряд з курсантом з третього взводу, який, як розуміє лейтенант, “боягуз і зрадник”, – адже йде бій і інші гинуть. Але курсант несамовито шепоче Олексію: “Ми нічого не зможемо…

Нам треба залишитися живими… Ми їх потім всіх, як вчора вночі… “Він просить лейтенанта застрелити його, щоб не потрапити в полон до німцям. Після бою вони вдвох йдуть з лісу і виходять на те місце, де їм раніше зустрівся загін НКВС. Там вони зустрічають капітана Рюміна і ще трьох бійців, залишаються ночувати в скиртах сіна.

На ранок Олексій і капітан бачать у небі бій радянських винищувачів з німецькими “месершмітів”; наші “Стрибки, які гинуть. Капітан Рюмін стріляється, і Олексій разом з курсантами риють йому могилу. Тут з’являються два німецьких танки – один з них іде на Олексія, той кидає в танк пляшку з бензином, падає на дно могили, – виявляється, йому вдається підбити танк.

Курсанти, сховалися в скиртах, загинули; Олексій вибирається назовні і йде на схід.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)

alt

Дізнайтесь вартість своєї роботи

Безкоштовна оцінка замовлення!

Оцінимо за півгодини!

Убити під Москвою – Костянтин Воробйов