У мене незабаром свято – день народження

Мені здійсниться Дванадцять років. Цього року мама дозволила запросити однокласників до нас додому. Ура!!!

Але така більша компанія збереться в мене вперше, тому я вирішила заздалегідь продумати святкову програму, подбати про те, щоб були цікаві ігри, конкурси, підібрати музику. У такому піднятому настрої я бігла додому й мріяла, як усамітнюся й спокійно про усім подумаю. Але будинку мене чекав сюрприз…

Справа в тому, що я вчуся в шостому класі, а моя молодша сестричка – першокласниця. Ми ділимо з нею одну кімнату, і під час моєї відсутності

вона, звичайно, устигає навести там свій “порядок”.

Як тобі не соромно! – обурилася я, дивлячись на свій письмовий стіл, на якому нагромаджувалися альбоми, фарби, олівці й фломастери. На підлозі там і отут валялися листівки, обрізки кольорового паперу, фантики від цукерок. – Як тобі не соромно, Катя! У кімнаті таке безладдя, а ти сидиш і розглядаєш картинки…

Вибач, я хотіла приготувати тобі сюрприз, – відповіла сестричка, і мені стало навіть небагато соромно. – Зараз буде чистота й порядок!

Катюша прийнялася за роботу. Схопивши ганчірочку для пилу, вона початку енергійно змахувати

на підлогу пил і обрізки кольорового паперу, а потім швиденько сміла все це віником. Через мінуту вона вже несла цебро з водою, щоб мити підлоги, але я неї зупинила.

Я згадала, як сама зовсім недавно вчилася (під чуйним маминим керівництвом) забирати вквартире.

– спочатку переодягнися (Катя дотепер сиділа в тім же одязі, у якій була в школі), – порадила я сестрі. – И давай відкриємо кватирку

Поки Катюша переодягалася, я принесла сухі ганчірочки й початку змітати з меблів пил, крихти з підвіконь, обрізки паперу й інше велике сміття

– дивися, Котячи, тепер, коли прибрана пил, можна підмести сміття віником. Тільки віник обов’язково потрібно змочити водою, а змочивши, струснути його. Сухий віник тільки підніме пил, а занадто мокрий – розмаже бруд по підлозі.

Але краще скористатися пилососом: він очищає повітря, витягаючи з нього не тільки пил, але й різні бактерії. Обов’язково забирай пил з-під стола, ліжку й іншим меблям. Хоч вона й не видна – не лінуйся!

Адже ти збираєшся стати вмілою хазяєчкою (мама й мені так говорила). Працювати з пилососом легко. До нього додається безліч усяких пристосувань. Є щітки, якими чистять килими, дивани.

А от цим спеціальним наконечником добре висмоктувати пил з вузьких щілин, з-під плінтусів, – розповідала й показувала я. – А цією великою овальною щіткою дуже зручно підмітати підлоги. Коли все сміття збереться в пилососі або сміттєвому бачку, можна взяти вологу ганчірочку, витерти стіл, стільці, полички, шафки. Тільки з полірованих меблів пил стирають не вологої, а сухою й м’якою ганчіркою. Монітор комп’ютера, клавіатуру й телефон краще не займай! я сама протру все серветками, просоченими спеціальним розчином

Катюша кивала, ходила за мною по п’ятах і намагалася робити те ж, що і я. Нічого, раз-інший, і вона все запам’ятається

Я набрала в цебро теплої води, додала небагато рідини для миття підлог

– А тепер, Катюша, бери ганчірку обома руками й починай

Мити самий вилучений від дверей кут кімнати

Поки вона виконувала розпорядження, я винесла стільці й коробки з іграшками. Коли підсохне підлога, ми все повернемо на свої місця

– розумник, а тепер сполосни ганчірку й ще раз промий це місце. Так, добре. Настав час міняти воду, – командувала я… – Які ми з тобою молодці! Підлога вимита, пил усюди витертий, кімната просто сіяє. Дивитися приємно.

За мною кухня, ванна й коридор!.. А ти, Катюша, відпочивай. Завтра я покаджу тобі, як до блиску протерти дзеркало й пополірувати меблі.

У неділю ми чекаємо гостей, а в суботу влаштуємо рослинам лазневий день.

Будинку у вихідні дні я завжди забираю свою кімнату. Спочатку я акуратно розкладаю по місцях всі речі: наводжу порядок на письмовому столі, розставляю по полицях книги, забираю в ящики й шафи гри, журнали, олівці й фломастери. Коли кожна річ повернулася на своє місце, відразу стає видно, як багато пилу нагромадилося за тиждень на столі, полках, шафі. Самий час узятися за ганчірку й пройтися по всіх затишних куточках, де може затаїтися бруд.

У цей час я представляю себе розвідником, що одержав завдання викрити місце вкриття ворога.

Як тільки всі “вороги” виявляються розкритими й обеззброєними, я біжу за старим стугонливим пилососом, і ми разом з ним ретельно чистимо килим, всі кути й простір під диваном і шафами. Пилосос досить гурчить – він славно підкріпився. Але от шумний помічник відправляється в кут на заслужений відпочинок, а на порозі кімнати з’являється сріблисте цебро з водою й головним майстром чистоти – полова ганчірка. Через кілька хвилин моя кімната блищить і блискає.

Залишилося витрусити пиловий мішок пилососа, вилити брудну воду й розставити все по місцях. Збирання кінчене!


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 2.50 out of 5)

У мене незабаром свято – день народження